UWAGA!

Ulica Bema bez sygnalizacji. Znamy wnioski policji

 Elbląg, Ulica Bema,
Ulica Bema, fot. Anna Dembińska

Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu w połowie grudnia ubiegłego roku zakończył sprawdzanie przepustowości ulicy Bema. Prowadzone w uzgodnieniu z policją testy, które wiązały się z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej, wzbudziły sporo kontrowersji zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Znamy już wnioski, które na podstawie testów opracowała elbląska policja.

Jak podkreśla komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, wyłącznie sygnalizacji na ulicy Bema, nie przyczyniło się do większej liczby kolizji drogowych.

- Analiza danych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji pozwala stwierdzić, że wyłączona sygnalizacja świetlna nie przyczyniła się do wzrostu liczby zdarzeń drogowych na testowanym odcinku (w testowanym okresie doszło do jednej kolizji drogowej). Przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej, w ocenie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, poprawiła się płynność ruchu pojazdów w ciągu ulicy Bema oraz zwiększyła się przepustowość skrzyżowania - informuje kom. Krzysztof Nowacki

Z policyjnej obserwacji i analizy wynika również, że przy włączonej sygnalizacji świetlnej, zwłaszcza w godzinach szczytu tworzy się korek drogowy dla każdego kierunku ruchu. - Najdłuższe zauważono dla ruchu od ul. Łęczyckiej w kierunku ul. Bema. Podobnie sytuacja ma miejsce na wlocie ul. Saperów do ul. Bema, gdzie korki sięgają wysokości Powiatowego Urzędu Pracy – informuje komisarz Nowacki.
       Obecnie w Departamencie Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu nie zapadły żadne decyzje dotyczące stałych zmian w organizacji ruchu na ulicy Bema. - Wnioski są opracowywane, obecnie ruch na ulicy Bema odbywa się, tak, jak dotychczas – informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Czytaj również: Ulica Bema bez sygnalizacji.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Powinni wyłączyć wszystkie światła na Bema a zostawić tylko te na krzyżówce z Mickiewicza i okresowo włączać światła na krzyżówce z Saperów w godzinach porannego i popołudniowego szczytu
 • w czasie pandemi na pewno sa dobrze zrobione jak dzieci do szkoly nie chodziły a czesc ludzi do pracy. gratuluje inteligencji
 • Trochę mało miarodajny czas na taki pomiar - dzieci siedziały w domach, a to rejon, gdzie jest sporo szkół i przedszkoli. Ponadto dużo osób pracowało wtedy z domów. W takich czasach naturalnie jest mniejszy ruch i nie robią się takie korki jak w rozkwicie roku szkolnego.
 • W Indiach też nie ma sygnalizacji, ani znaków. Normalnie w Elblągu istny Bombaj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44
  10
  MumbajBombaj(2021-01-21)
 • Co za tumany!! Oddawać sygnalizację de**le
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  30
  Juliane(2021-01-21)
 • Na Bema i Saperów nie tylko tam tworzą się korki, bo w Elblągu polityka władz polega na czerwonej fali i ciągłym mówieniu, że świateł nie da się wyregulować, bo się nie da, bo nie i tyle. Najlepiej niech UM postawi światła na każdym skrzyżowaniu, wtedy ludzie zaczną się przemieszczać po tym smutnym jak duda mieście na nogach, bo zohydzi się po komunikacji miejskiej, również jazdę samochodem, potem można zniechęcić ludzi do rowerów, potem do całkowitego wychodzenia z domu. Elbląg będzie pierwszym w Polsce zielonym miastem, co prawda z czerwoną falą, ale bez samochodów tramwajów, rowerów pieszych. Bez pomysłu to już w zasadzie jest. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  9
  dadsds(2021-01-21)
 • Jechałam w godzinach szczytu ze szpitala miejskiego do ulicy Bema bez świateł do skrętu w godzinach szczytu (po 15)DRAMAT jeden wielki. Oczywiście osoby jadące prostu z ulicy Łęczyckiej do Bema mają ułatwiony dojazd. Niestety dołączanie do ruchu na głównej ulic z bocznych to istny koszmar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43
  10
  #pielęgniarka#8(2021-01-21)
 • rondo budować!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25
  5
  Holandia rondami stoi(2021-01-21)
 • @#pielęgniarka#8 - Pewnie jesteś jednym z tych kierowców, który stał wczoraj przede mną i czekał, aż całe rondo będzie puste, żeby wjechać, pomimo, że przynajmniej 4 pojazdy zasygnalizowały zjazd z ronda przed tym nieszczęśnikiem, i można było spokojnie włączyć się do ruchu, to on twardo dalej stał i czekał ch. .wie na co.
 • Powtarzam po raz kolejny. Jakie to sa miarodajne testy, gdy nie działały szkoly, a ludzie na Homme Office?
 • Dokładnie jak ktoś już wyżej napisał, badania robiono gdy przede wszystkim zamknięte zostały szkoły co zdecydowanie zmniejszyło ilość samochodów która tamtędy przejeżdżała jak i ilość pieszych a mimo to korek robił się od pętli tramwajowej do samego ronda na ul. Łęczyckiej. Strach pomyśleć co by się działo gdyby badania było prowadzone w "normalnych warunkach"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  pracownik(2021-01-21)
 • Panie Dyrektorze Departamentu Dróg jak w szczycie wyjechać z Komeńskiego na Bema? - chyba na BULAJACH!
Reklama