UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ulica Wspólna już po remoncie

 
Elbląg, Ulica Wspólna już po remoncie
fot. arch. UM w Elblągu

Nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz kontrapasa - tak po remoncie prezentuje się ulica Wspólna. Jego koszt wyniósł ponad 637 tys. zł. 

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmowało m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, w tym kontrapasa dla rowerów, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów. Koszt robót wyniósł  to ponad 637.397 zł. Wykonawcą inwestycji było Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Przebudowa ul. Wspólnej stanowi element projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

- Staramy się o dofinansowanie unijne tego projektu. Wniosek złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Projekt jest aktualnie w ocenie merytorycznej. W ramach projektu planowana jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej oraz w ciągu ulicy Agrykola z przebudową chodników, budową zatok autobusowych, przebudową  oświetlenia ulicznego i lokalną przebudową pozostałych elementów drogowych – podkreśla Janusz Nowak, pełniący obowiązki prezydenta Elbląga.  

W przypadku otrzymania dofinansowania ten zakres projektu planowany jest do realizacji w latach 2021-2022. Wartość całego zadania wynosi ponad 4 mln zł z czego planowane dofinansowanie to 2 272 685.67 zł.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama