UWAGA!

Ulica Wspólna już po remoncie

 Elbląg, Ulica Wspólna już po remoncie
fot. arch. UM w Elblągu

Nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz kontrapasa - tak po remoncie prezentuje się ulica Wspólna. Jego koszt wyniósł ponad 637 tys. zł. 

Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmowało m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, w tym kontrapasa dla rowerów, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów. Koszt robót wyniósł  to ponad 637.397 zł. Wykonawcą inwestycji było Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Przebudowa ul. Wspólnej stanowi element projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

- Staramy się o dofinansowanie unijne tego projektu. Wniosek złożony został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Projekt jest aktualnie w ocenie merytorycznej. W ramach projektu planowana jest budowa ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Kościuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej oraz w ciągu ulicy Agrykola z przebudową chodników, budową zatok autobusowych, przebudową  oświetlenia ulicznego i lokalną przebudową pozostałych elementów drogowych – podkreśla Janusz Nowak, pełniący obowiązki prezydenta Elbląga.  

W przypadku otrzymania dofinansowania ten zakres projektu planowany jest do realizacji w latach 2021-2022. Wartość całego zadania wynosi ponad 4 mln zł z czego planowane dofinansowanie to 2 272 685.67 zł.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama