UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ulice do remontu

 
Elbląg, Ulice do remontu
(fot. Michał Skroboszewski)

Rybacka, Wspólna, Kochanowskiego – te między innymi ulice w najbliższych miesiącach zyskają nowe nawierzchnie. Prace na zlecenie miasta wykona Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Elbląski samorząd coraz więcej prac związanych z remontem czy przebudową dróg zleca Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Dzięki przepisom o tzw. systemie in-house, nie musi ogłaszać w takich sprawach przetargów, tylko zleca prace z wolnej ręki miejskiej spółce, która 90 procent swoich przychodów musi uzyskiwać z budżetu miasta.

Dotychczas EPGK wykonała m.in. budowę ronda u zbiegu ulic Królewieckiej i Kościuszki, nawierzchnię ulicy Jaworowej czy Sulimy. W najbliższych miesiącach pracownicy spółki odnowią nawierzchnię kolejnych ulic: Rybackiej, Wspólnej, Kochanowskiego i wewnętrznej drogi w ciągu ul. Żeglarskiej prowadzącej do osiedla domków jednorodzinnych.

Remont części Żeglarskiej ma kosztować 129 tys. zł i zakończyć się do 31 grudnia. Modernizacja ul. Wspólnej (na odcinku 400 m) i Kochanowskiego (ok. 250 m od ul. Kochanowskiego do Sadowej) ma kosztować w sumie 677 tysięcy złotych i zakończyć się w ciągu niespełna dwóch miesięcy od przekazania placu budowy wykonawcy. Z kolei przebudowa ul. Rybackiej, gdzie kończy się budowa ostatnich kamienic, ma kosztować 553 tys. złotych i zakończyć się w maju przyszłego roku. Ratusz stara się o dofinansowanie tej inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Zanim drogowcy rozkopią ul. Rybacką, miasto zleci prace związane z odwodnieniem tego terenu. Samorząd czeka do 8 listopada na oferty od zainteresowanych tą inwestycją firm.

Ratusz, o czym już wcześniej pisaliśmy, szuka także wykonawcy modernizacji nawierzchni ul. Piechoty. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • kiedy daszyńskiego????
 • We wszystkich normalnych miastach są przetargi na tego typu prace tylko nie w EB. Widac sie nie znaja w innych miastach na zarządzaniu pieniędzmi publicznymi. Prezydent EB powinienem jeździć z wykładami pouczającymi samorządowców z innych miast jak dysponować publicznymi środkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6
  22
  Sarkazmdlaniekumatych(2019-10-28)
 • Na Starówce już są chodniki zniszczone przez parkujące na nich samochdy. A straż miejska nie ma jej.
 • A ul. Rózana można zniszczyc samochód studzienki zapadnięte i dziury.
 • Fajnie, że są odnawiane drogi, ale. .. w kosztach remontu Rybackiej to powinien partycypować wykonawca nowych kamienic, bo po części to też jego sprzęt podczas budowy zepsuł nawierzchnię. Skoro przy budowie os. na Sadowej można wymóc na wykonawcy budowę chodników i sygnalizacji świetlnej, to w tym wypadku też można, a nawet trzeba było tak zrobić.
 • @Sarkazmdlaniekumatych - Nie znasz się
 • Co z ul. Wyspiańskiego? - były obietnice remontu. Może znajdzie się ktoś trochę mądrzejszy i podejmie decyzję, aby była ulicą jednokierunkową. Wówczas można byłoby parkować po obu stronach jezdni. Obecnie ulica jest parkingiem dla wielu przyjezdnych z okolic.
 • Mam nadzieję, że Rybacka będzie lepiej zrobiona jak Bednarska. Co z ul. Okólnik?
 • Nareszcie zrobią RYBACKĄ!!! No ale jak same VIPY tam mieszkają to było do przewidzenia, że zrobią szybko. .. .
 • Zakaz ruchu po starówce dla nie zamieszkałych,zrobić parking za szkołą zamechowską starą
 • A kiedy al. Jana Pawła II połączy się z ul. Herberta (dawna Kruczkowskiego) i na Herberta należałoby asfalt położyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Wjamga(2019-10-28)
 • A kiedy będzie remont ulicy Ogrodowej szczególnie odcinek od Żeromskiego - Leclerc do ul. Mickiewicza. Zrobiono remont Żeromskiego z rondem i ul Wojska Polskiego, a Ogrodowa mimo iż bardziej eksploatowana od ul Wojska Polskiego została z dziurami. .Większość dostaw samochodami dostawczymi oraz klienci indywidualni którzy chcą się dostać do Leclerca czy do Biedronki przejeżdżają przez Ogrodową. To skandal że do tej pory miasto nic z tym nie zrobiło. Czekamy Panie Prezydencie na rychły remont tej ulicy.
Reklama