UWAGA!

Ulotki reklamowe - jak przy ich pomocy pozyskać nowych klientów?

 Elbląg, (mat. promocyjny)
(mat. promocyjny)

Papierowa forma reklamy towarzyszy nam na każdym roku. Otrzymujemy ją podczas przechadzki po mieście, znajdujemy za wycieraczką samochodu czy w skrzynce na listy. Niektóre przedsiębiorstwa stosują tę formę reklamy tak często, że odbiorcy pozbywają się ulotek zaraz po ich otrzymaniu. Pojawia się więc pytanie, skoro społeczeństwo ma dość nachalnych ulotek, czy opłaca się z nich jeszcze korzystać?

Dobra dla małych
       Papierowa forma reklamy to doskonały sposób na szybkie i bezpośrednie dotarcie do odbiorców lokalnych firm. Nie zawsze nowo otwarte firmy stać na reklamę na szeroką skalę, a też nie za każdym razem mają one szanse przynieść oczekiwane rezultaty, skoro odbiorcami jest niewielkie grono okolicznych mieszkańców. A tak, przy stosunkowo niewielkich kosztach możemy dotrzeć do wszystkich, którzy o naszym istnieniu powinni wiedzieć, a później systematycznie informować o aktualnych promocjach i poszerzającym się asortymencie.
      
       Do właściwego odbiorcy
       Dobór grupy docelowej jest tutaj kwestią kluczową. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania trzeba dobrze przemyśleć, do ludzi w jakim wieku chcemy trafić, a później dobrać najskuteczniejsze naszym zdaniem (i według statystyk) narzędzie marketingowe. Tak jak już zostało powiedziane, papierowa reklama przyniesie najlepsze rezultaty niewielkim firmom lokalnym, ale też sprawdzi się w przypadku produktów i usług dedykowanych ludziom starszym. Starsze pokolenie woli wziąć do ręki gazetkę promocyjną czy ulotkę, żeby zapoznać się z aktualną ofertą, niż śledzić wszelkie nowinki przy pomocy komputera czy telewizora. Co więcej, nie każdy przecież ma dostęp do Internetu, dlatego przeprowadzenie kampanii reklamowej w Internecie, dedykowanej ludziom, którzy dostępu do sieci nie mają nie byłoby zbyt rozsądne.
      
      
       Gadżety promocyjne
       Polacy uwielbiają dostawać wszystko za darmo, dlatego wchodząc na rynek dobrze jest rozreklamować się przy pomocy drobnych gadżetów promocyjnych. Zresztą jak to mówią – najpierw musisz dać coś od siebie, żeby później móc zbijać kokosy. Zamawiając ulotki promocyjne np. w diamond-druk.pl dodatkowo zleć opatrzenie notesów, kalendarzy czy bawełnianych torb reklamowych logiem Twojej firmy, a później rozdaj je ludziom wraz z ulotką promocyjną. Możesz być pewien, że dzięki temu zyskasz większą uwagę społeczeństwa, niż jakbyś wręczył im sam niewielki skrawek papieru.
      

      
      
      
       --------------------------reklama----------------------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama