UWAGA!

Umów się do lekarza przez internet

 Elbląg, Dzisiaj w szpitalu odbyła się konferencja podsumowująca projekt
Dzisiaj w szpitalu odbyła się konferencja podsumowująca projekt (fot. Anna Dembińska)

Do lekarza specjalisty w szpitalu przy ul. Komeńskiego będzie się można zapisywać przez internet. To jeden z efektów zakończonego właśnie projektu informatyzacji szpitala, który kosztował ponad 2,3 miliona złotych.

- Nie znam żadnego w pełni zinformatyzowanego szpitala. My zakończyliśmy pewien etap informatyzacji - mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią.
       Ten etap kosztował ponad 2,3 miliona złotych, z czego ponad 2 miliony pozyskano z Unii Europejskiej. W ramach inwestycji zbudowano sieć umożliwiającą pracownikom szpitala szybki i możliwie pełny dostęp do danych, dotyczących leczenia każdego pacjenta w szpitalu. Dane wpisane przez jedną osobę będą mogli podejrzeć wszyscy do tego uprawnieni. Jednocześnie szpital będzie mógł na bieżąco monitorować koszty finansowe. Lekarz podczas wizyty będzie miał pełną wiedzę na temat pacjenta, któremu akurat udziela porady. Niestety, będzie ograniczony tylko do wiedzy o leczeniu pacjenta w Elbląskim Szpitalu Specjalistyczym. Ważną funkcjonalnością, na którą zwracali uwagę lekarze, są takie drobiazgi jak wyróżnienie wskaźników w wynikach badań przekraczających normy, dzięki czemu nie będzie można ich przeoczyć.
       Najważniejszą informacją dla pacjentów jest jednak możliwość rejestracji wizyt u specjalistów przez internet.
       - Pacjent będzie musiał założyć konto w systemie, następnie wybierze specjalistę oraz termin wizyty – mówi Małgorzata Adamowicz, specjalista ds. marketingu i promocji Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego. Niestety, skierowanie od lekarza rodzinnego trzeba nadal przynieść w tradycyjnej papierowej formie.
       W szpitalu zainstalowano także dwa kioski internetowe, w których pacjenci mogą sprawdzić informacje o placówce i korzystać z bezpłatnego internetu. Stanowiska są przystosowane do osób niepełnosprawnych.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już widzę tłum emerytów rejestrujących się on line! 2,3 mln trzeba było przeznaczyć na leczenie chorych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  5
  wkur..iony-pacjent(2015-05-27)
 • a czas oczekiwania na tą wizytę to ile lat ? NFZ liczy na to że znaczna część pacjentów nie dożyje pierwszej wizyty ?
 • brawo brawo brawo NARESZCIE czuję że żyję w XXI wieku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  edddddddddddaaaa(2015-05-27)
 • Jak się ma kasę to się nigdzie nie czeka więc po co płacić ZUS
 • Żadna nowość bo od 2 lat jako emeryt rejestruję się do lekarza rodzinnego w Elbląskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Komeńskiego. Po co siać defetyzm, że emeryci będą okupować stronę internetową tego szpitala. Ja nie mam trudności i nie muszę o godz. 6 rano jechać do szpitala aby zarejestrować się.
 • Umów sie przez internet do lekarza, ale linka w treści artykułu nie Podali. czyli rejestracja dla wybranych znów? Szukaj wiatru w Polu, gdzie się zarejestrować online.
 • jak się wydaje publiczne to nie boli tak jak by się wydawało swoje.
 • ZUS musi by mieć co obiecywać przy wyborach
 • No i klops z rejestracji. właśnie chciałam założyć konto no i proszę Państwa rejestracja wszystkie dane wraz z numerem telefonu, potwierdzenie smsem. Wszystko szło wspaniale do chwili. .. poinformowania mnie że konto i tak nieaktywne bo trzeba drodzy pacjenci zasuwać do szpitala potwierdzić swoje dane !!!! nie aktywują konta bez waszego stawiennictwa się w elbląskim szpitalu specjalistycznym. To chyba kpina prawda. To ma być system ? dla kogo? się pytam ! tyle milionów zł. a nie można aktywować konta. Droga Dyrekcjo Szpitala nie będe biegać do Was żeby pokazać dowód !
 • nie musisz znać linka, wpisz tylko rejestracja przez internet do elbląskiego szpitala a wejdziesz, tylko od razu możesz się nastawić po zalogowaniu, że nie aktywują konta bo jak pisałam wyżej musisz do nich zasuwać ze swoimi danymi. Powodzenia pacjenci :)
 • Proszę odpowiedzieć na pytanie. Jestem spoza Elbląga, inwalidka i żeby zarejestrować konto zmuszacie mnie żeby przyjechać osobiście i potwierdzić dane do aktywacji konta !!!! żarty prawda? nie do wiary !.
 • Idę do lekarza jak jestem w potrzebie wypada to max 1 raz w roku jestem chory prawie chodzę na rzęsach dostaję antybiotyk a lekarz się pyta czy chcę zwolnienie? Mówię że robota w terenie przeciągu itd. a on 3 dni powinno wystarczyć! Zmieniam przychodnia i lekarza nie będę chodził do konowała!
Reklama