UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Nowe inwestycje - super sprawa. Kiedy jednak miasto dojrzeje do tego, żeby po dyskusję poddawać również architektoniczną formę obiektów użyteczności publicznej? Nie mam na myśli głosowania internautów tylko jakąś niezależną komisję (w której pojawiłby się może nawet jakiś architekt!:-) - taka "nowatorska" myśl mnie naszła) mającą wpływ na wygląd/funkcjonalność budynków. Myślę, że dałoby się na to opracować procedurę - z korzyścią dla wszystkich. A tak, najważniejszym kryterium wyboru projektu pozostaje cena oraz możliwość szybkiego wydania kasy - nawet byle jak.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    marzyciel(2017-04-25)
  • @marzyciel - Architekt wykonywał projekt tej inwestycji, hm?? Dlaczego jakaś komisja miałaby podważać jego autorytet??
  • Nie mówimy o podważaniu kompetencji architektów, którzy potrafią narysować budynek ze ścianami, oknami i dachem, (tak żeby się nie zawalił), tylko o zorganizowaniu choćby minimalnego "konkursu" i wyboru najciekawszej propozycji spośród kilku różnych. Bo przecież idąc tropem "niepodważania autorytetu" wcale nie musimy zlecać pomalowania sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej Michałowi Aniołowi, skoro szybciej i taniej zrobi to pan Zenek ze szwagrem (również malarze o niepodważalnych kompetencjach);-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Łukasz23(2017-04-25)
  • @Łukasz23 - A to już świadomość inwestora. ..