UWAGA!

Umowa podpisana, jesienią ma ruszyć rozbudowa

 
Tak wygląda wizualizacja obiektu po rozbudowie
Tak wygląda wizualizacja obiektu po rozbudowie (fot. Światowid)

- W maju ogłosimy przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, następnie będzie przygotowany przetarg na wykonawcę rozbudowy Centrum Spotkań Europejskich Światowd - zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid. Dzisiaj podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

- Ruszamy z przygotowaniami do prac – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. – W maju ogłosimy przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, następnie przygotowywany będzie kolejny przetarg na wykonawcę robót budowlanych.
       Jak mówi dyrektor, jeśli inwestycja ruszy zgodnie z harmonogramem, będzie to jesień tego roku. Jak wówczas będzie funkcjonowała instytucja? - Nie możemy zatrzymać bieżącej działalności, będziemy robić wszystko, by zminimalizować niedogodności i by nasi odbiorcy jak najmniej odczuli skutki tego przejściowego okresu – dodaje Antoni Czyżyk. – Wiemy, że najtrudniej będzie zabezpieczyć logistycznie miejsca pracy, dlatego rozmawiałem wstępnie z prezydentem miasta, być może uda się przenieść pracowników do innych pomieszczeń.

  Antoni Czyżyk podpisał dzisiaj umowę z ministerstwem
Antoni Czyżyk podpisał dzisiaj umowę z ministerstwem (fot. nadesłana)


       Przypomnijmy - obiekt ma zostać rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. Powstać mają nowe przestrzenie na działania kulturalne, w tym profesjonalne pomieszczenia edukacyjne i szkoleniowe, a istniejące powierzchnie mają zostać przebudowane, by zyskać nową funkcjonalność. Powstanie m.in. nowa sala kina edukacyjnego, zmodernizowane zostaną pracownie do edukacji kulturalnej, a sala sportowa dostosowana zostanie do organizacji różnorodnych wydarzeń.
       Zgodnie z umową prace zakończyć się mają w 2019 roku.
      

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na tej wizualizacji to wygląda jak dworcowy moloch. Ten projekt to chyba był robiony jeszcze w latach 90-tych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  dwddw(2017-04-24)
 • Tylko po co rozbudowywać? Kto to potem utrzyma ....
 • Niech przejmą byłe sale kinowe multikina i utrzymają obecne ceny, a zamiast dwóch sal kinowych w budynku światowidu niech przerobią na co chcą. Światowid wygryzłby multikino z palcem w tyłku, centrum miasta, miałby tam dobre zaplecze gastronomiczne, wiele sal kinowych. Ja już nie chodze do multikina, za daleko, a w światowidzie nie dość, że taniej to wygodnie i mało ludzi. Ciekawe tylko ile inwestor zielonych tarasów życzy sobie za tą miejscówke, może dlatego nic się tam nie dzieje, bo chodzi o kase.
 • Uuuuoo panie. Teraz co tydzień będą tańce w Światowidzie. Prywatny folwark part2
 • Ludzie, no po co to komu? Elbląg wymiera, już teraz w kinach i teatrze żenująca frekwencja. Przestańcie trwonić państwowe pieniądze. Tyle lat nikomu nie przeszkadzało, że "Światowid" jest takich a nie innych rozmiarów a teraz nagle pojawiła się potrzeba rozbudowy... Elbląg nie ma innych potrzeb?
 • no nie ty nierobie.
 • architekt mógłby chociaż jakoś ciekawiej "złamać" tą prostopadłościenną bryłę. .. socrealizmu ciąg dalszy. Od biedy to i ciekawszy market mógłby tak wyglądać. Jakie miasto, takie projekty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  PolskiAnarchista(2017-04-24)
 • no, ruszyła banda hejterów!!!! brawo, kto lepszy, pluć, kopać. zabawa na całego!!!
 • Czyżyk - brawo. Panie Siedler, a pan co? Zaspał? Tak się panu opłacało rozdzielić kwestię dofinansowania (oddzielnie od Światowida), że jest 1:0 dla Czyżyka. A może wybiera się pan dyrektorować gdzie indziej? Będziemy wdzięczni.
 • Po co?Nie lepiej zająć stare miejsce multikina?Od razu zarobki byłyby wyższe.
 • Czy ten pan na zdjęciu lub młode panie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Znafca(2017-04-24)
 • Tak. Ale tylko z tego samego zakładu pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Zazdrośnik(2017-04-24)