UWAGA!

Umowy na informatyzację i digitalizację szpitala podpisane

 Elbląg, Umowy na informatyzację i digitalizację szpitala podpisane
fot. nadesłana

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert podpisali dziś (30 września) w Olsztynie umowy na dofinansowanie dwóch projektów informatycznych. Mają być one wdrożone w szpitalu do końca marca 2015 roku.

Pierwszy z projektów nosi nazwę „ Pierwszy Etap Informatyzacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu do Platformy P1”. W ramach projektu szpital zakupi specjalistyczny sprzęt umożliwiający nagrywanie zabiegów operacyjnych. Uzyskany zapis filmowy ma być przede wszystkim materiałem szkoleniowym dla lekarzy, jednakże skorzystać z niego będą mogli także pacjenci przygotowujący się do danego zabiegu. Filmy z przebiegu operacji będą dostępne na stronie internetowej szpitala.
       W ramach projektu do elbląskiego WSZ trafią też specjalne urządzenia umożliwiające rodzinie osoby operowanej śledzenie tzw. „statusu pacjenta”, czyli kolejnych etapów pobytu pacjenta na Bloku Operacyjnym (np. pacjent przygotowywany do operacji, pacjent w trakcie operacji, operacja zakończona). Informacje te będzie można otrzymać (po uprzednim uzyskaniu identyfikatora konkretnego pacjenta) także na telefon komórkowy.
       Drugi z projektów to „ I etap ogólnopolskiej digitalizacji – wprowadzenie e-usługi poprzez zakup sprzętu i ucyfrowienie dokumentacji medycznej pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”. Projekt zakłada na początek digitalizację historii chorób pacjentów leczonych w szpitalu w latach 2011-2014.
       Dodatkowo w szpitalu zainstalowane mają zostać także dwa specjalne stanowiska, przy których pacjenci będą mogli te dokumenty przeglądać. W kolejnym etapie projektu szpitalne Archiwum Zakładowe będzie digitalizować bieżącą dokumentację medyczną pacjentów. Wniosek o jej udostępnienie będzie można pobrać poprzez stronę internetową szpitala.
       Łączna wartość obu projektów to prawie 1,9 mln zł.
      
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama