UWAGA!

Unijne pieniądze na odnowienie budynków

W poniedziałek (29 września) marszałek województwa Jacek Protas podpisze w Elblągu jedne z ostatnich umów na dofinansowanie projektów w tej perspektywie unijnej. Najwięcej zyska spółdzielnia Sielanka, która za ponad 10 mln zł chce odnowić kilkadziesiąt budynków w mieście.

Wśród wspieranych przez samorząd województwa przedsięwzięć znalazły się projekty informatyczne Centrum Rehabilitacji w Elblągu, Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie oraz CSE Świadowid.
       Największa pula środków trafi jednak na poprawę estetyki budynków spółdzielni mieszkaniowej Sielanka, która w najbliższych miesiącach chce rozpocząć modernizacje budynków mieszkalnych. Dawny blask ma odzyskać też zabytkowy pałacyk wydziału zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego przy ulicy Stoczniowej w Elblągu.
       Dodatkowo we wtorek (30 września) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Protas podpisze z dyrektor Elżbietą Gelert kontrakty na dwa projekty informatyczne dla Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.
      
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • może Marszałek znajdzie też fundusze na odrestaurowanie Pałacyku przy ul. Piechoty. 10.?
 • a co z dzielnicą przy mącznej ???? ktoś pamięta do cholery ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  wojotek(2014-09-28)
 • Brakuje prawdziwego, nowoczesnego dobrze zaopatrzonego Centrum rehabilitacji dla naszych mieszkańców. Obecne są stare. , oblężone do marca 2015 r. Polecam menadżerom zwiedzenie takich nowoczesnych centrów w Żelechowie (mazowieckie) i w Stoczku Łukowskim(lubelskie ale blisko Warszawy). To perełki nowoczesności i dbałości o klienta.
 • spółdzielnia nic nie produkuje więc dlaczego jest sponsorowana przez UE, mieszkania są własnością prywatną, marnotrawienie kasy z UE trwa a co będzie jak tej kasy zabraknie w 2020 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  wizjoner(2014-09-29)
 • A wykupione mieszkania w ruderach komunalnych? Czy ktoś pomoże właścicielom w remoncie tych budynków? Miasto się pozbyło i zadowolone a kto ma to remontować, po dziesiątkach lat zaniechań?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  mieszkaniec56(2014-09-29)
 • .. .może wreszcie decydenci w spółdzielni pomyślą o usprawnieniu wentylacji w budynkach przy ul. Gwiezdnej, a nie tylko o szlabanach i dodatkowo zbędnych miejscach parkingowych pod naszymi oknami. My się dusimy w tych mieszkaniach!!! Latający z wiatraczkiem delikwent od wentylacji niech więcej nie przychodzi, to niczemu nie służy. Potrzebne są mądre rozwiązania techniczne i stosownie szybkie decyzje.
Reklama