UWAGA!

Upały: kilka praktycznych porad

 Elbląg, Upały: kilka praktycznych porad
Fot. pixabay.com

W trakcie upałów bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwem podczas słonecznych dni. Należy pamiętać, iż upały są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem.

O ile mamy taką możliwość, powinniśmy zostać w domach w najgorętszej porze dnia (między godziną 10 a 17). Jeśli musimy wyjść na zewnątrz, zadbajmy o przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nośmy nakrycia głowy, a także przewiewne obuwie. Nie zapomnijmy też wziąć ze sobą małej butelki z wodą. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, chrońmy naszą skórę kremami z filtrami. Trzeba nadmienić, że bardzo ważnym jest spożywanie dużej ilości płynów, unikając przy tym słodkich napoi i alkoholu, a także spożywanie lekkich posiłków.

Apelujemy również, aby nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt, nawet na przysłowiową chwilę! W upalny dzień temperatura wewnątrz auta zaparkowanego na słońcu może dojść nawet do 90°C! Gdy widzimy taki przypadek, nie obawiajmy się powiadomić Policji lub Straży Miejskiej, nim będzie za późno.

Prosimy mieszkańców o rozwagę. Każde zauważone, niedozwolone zachowanie należy zgłosić Policji, Straży Miejskiej lub Miejskiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego, które przekaże informację do stosownej służby. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku, o który apelujemy nie tylko podczas nadchodzących dni, ale także na co dzień.

Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Dzięki za dobre rady wuju. Mimo upałów miasto nie wystawia kurtyn wodnych. Z jakiego powodu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Phihihi(2020-08-17)
 • dzięki za skasowanie komentarzy o zarządzaniu i strażaku emerycie, wstyd!
 • a może zarządzanie i marny gospodarz miasta odpowie gdzie mieszkańcy i dzieci mogą się ochłodzić nad wodą???
 • No niemożliwe, latem są upały. Żebym nie przeczytał powyższych porad to pewnie wyszedłbym na dwór w kożuchu i ocieplanych butach!!! No i też dowiedziałem się o ważnej sprawie. Jak w upał chce się pić to trzeba pić. A ja żyłem w przeświadczeniu, że jak chce się pić to trzeba jeść!!! PARANOJA!!!!!
Reklama