UWAGA!

Urzekająca studniówka ZPSM

 
Elbląg, Urzekająca studniówka ZPSM
(fot. Michał Skroboszewski)

Dziewięcioro utalentowanych, młodych muzyków rozpoczęło dziś (8 lutego) wieczorem tradycyjnym krokiem poloneza swój bal studniówkowy. - Kształcimy was do kultury, a kultura jest niczym innym, jak urzekaniem drugiego człowieka. Wy to potraficie - zapewniał swoich maturzystów dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Andrzej Korpacki. Zobacz zdjęcia.

Tradycyjnie w kameralnym gronie bawią się dzisiejszej nocy maturzyści szkoły muzycznej. Niektórzy na nauce gam, etiud, czytania nut, historii muzyki spędzili w jej murach nawet 13 lat. Ale dziś nikt z nich nie myśli o nauce. Wszyscy chcą się beztrosko bawić.
       - Niech przypomnę frywolne motto mistrza Jana z Czarnolasu: "Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli" - mówił dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Andrzej Korpacki. Swoich maturzystów podsumował: - Każdy ma swój wewnętrzny kod, wewnętrzną harmonię, tempo. Coś, co nas wyróżnia i identyfikuje. W waszym przypadku jest to talent, ambicje, dążenie do sukcesu. I mam nadzieję, że ten sukces osiągnięcie, bo to potraficie. My kształcimy was do kultury - kontynuował. - A kultura jest niczym innym, jak urzekaniem drugiego człowieka i wy to potraficie.
       A co mówił o przyszłości?
       - Jeśli, dla przykładu, miejscem waszego pobytu, studiów, pasji będzie Kraków, Toruń, Warszawa to jak odpowiecie na pytanie: Nad jaką rzeką leży to miasto? To miasto leży nad Wisłą? - rzucił prowokacyjnie. - Nie, to miasto leży u moich stóp! (śmiech). Życzę wspaniałej zabawy, niech żyje bal!
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama