UWAGA!

Uwaga! Kontrole na drogach

 
Elbląg, Uwaga! Kontrole na drogach

W ramach działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Jednoślad”, w najbliższą sobotę i niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będą prowadzili wzmożone kontrole rowerzystów i motocyklistów.

Działania te są spowodowane znacznym ryzykiem odniesienia ciężkich obrażeń lub śmierci w przypadku uczestniczenia w zdarzeniach drogowych. W tym roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zginęło pięciu motocyklistów.
       - Ostatni taki wypadek miał miejsce na terenie naszego powiatu w miejscowości Oleśno – przypomina kom. Wojciech Skrobotun, zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.
       W działaniach krajowych, wojewódzkich i własnych, związanych z kontrolą uczestników ruchu drogowego jesteśmy obecni każdego dnia, a w ich ramach prowadzimy również działania profilaktyczne. W minioną środę w tych przedsięwzięciach koordynowanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Główniej Policji pn. „Bezpieczne wakacje” policjant elbląskiej drogówki odwiedził wypoczywających w naszym mieście 45 uczestników kolonii. To przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundację Inicjatyw Społecznych i Zawodowych Perspektywa z Gdańska, w której uczestniczą dzieci z terenów wiejskich okolic Chojnic i Pucka.
       - Poprzez rozmowy i zabawy wpajamy im prawidłowe zachowania m.in. w środkach transportu oraz podczas przemieszczania się w kolumnie – informuje kom. Wojciech Skrobotun.
       Opiekunów grup wypoczynku zorganizowanego, zainteresowanych taką formą zajęć, zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod nr tel. 55 230 15 95 w celu umówienia terminu spotkania.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • policja na droge suchacz kadyny moze wkoncu pojechac zobaczyc co tam robia motorami
 • Typowa nagonka i łapanka. Na miejscu motocyklistów w weekend jeździłbym tylko daleko od Elbląga a rowerzyści powinni jeździć tylko po parkach, Bażantarni, po ścieżkach dla rowerów i miejscach trudno dostępnych dla oprawców żeby ich statystyki legły w gruzach.
 • W tych dniach nie jeździć lub jeździć zgodnie z przepisami : Mazurska, Nowodworska, Radomska, Modrzewina, Dąbka, Most Uni, ograniczenia do 40,wyloty z miasta, wjazd do Kadyn za znakiem na ograniczeniu do 40.Kamiennik Wlk. , Uważać na tablice "teren zabudowany"
 • @LWG - Zawsze jeździć zgodnie z przepisami (motorki szlifierki, maksymalnie 50 km/h w mieście, wiecie coś o tym?)
 • Bez trzydziestu mandatów na łeb nie wracać ze służby !!! W ten weekend najbardziej gnębić jednośladowców !
 • wystarczy postawić jednego policjanta na płk. Dąbka, nagminnie jeżdżą ścieżka rowerową "pod prąd"
 • Skontrolować proszę drogę z Elbląga do Gronowa Górnego. Tam po pracy około godziny 21.45 z DRE i innych firm pracownicy wracają na nie oświetlonych rowerach. Już kilka razy mało bym nie potrącił delikwenta zapylającego bez jakiegokolwiek światełka. W pochmurny dzień światła aut jadących z przeciwnej strony (szczególnie te źle ustawione) na tyle skutecznie oślepiają, że to kwestia czasu kiedy usłyszymy o potrąceniu, (nie daj Boże) zabiciu rowerzysty. Dajcie im pouczenia i skontrolujcie za kila dni jak nie ma lampek to mandaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  wieśwagen(2018-07-06)
 • policjanci dostana limity mandatów bez jakich nie mają co wracać z patrolu, ile? 30 mandatów na łeb?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szimurina(2018-07-06)
 • @Arcykomisarz - Dokładnie! Patrol nieefektywny bez mandatów. Bez limitu obcięcie premii i opr od komendanta.
 • Ciekawe kiedy będzie akcja "chronmy rowerzystów przed baranami wyprzedzajacymi" na zyletki i majacymi w d... przejazdy dla rowerzystów"?
 • dobrze że jest też yanosik na motocykl. ..
 • Dużo piszą a mało a wręcz bardzo mało zrobią. Nie podniecajcie się tak bardzo, bo i tak prawie nic nie zrobią. Gwarantje, że tak będzie !!! Może odnotują sukcesy na papierku statystycznie !!!
Reklama