UWAGA!

W dawnej ciastkarni zawalił się strop

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 15
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Inne
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, W dawnej ciastkarni zawalił się strop
fot. Witold Sadowski

Dziś (4 września) po godz. 20 w nieużytkowanym od wielu lat budynku dawnej ciastkarni na rogu ulic Mickiewicza i Ogrodowej zawalił się strop nad dolną kondygnacją. W środku, w chwili zdarzenia, przebywała bezdomna kobieta. Na szczęście nie odniosła obrażeń.

- O godz. 20.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o katastrofie budowlanej przy ul. Mickiewicza - mówi dowodzący akcją ratowniczą asp. sztab. Krzysztof Jakimowicz z JRG1 w Elblągu. I dodaje: - Natychmiast zostały zadysponowane trzy zastępy strażaków. Na miejscu stwierdziliśmy, że zawaleniu uległ strop wewnątrz budynku przeznaczonego do rozbiórki nad najniższą jego kondygnacją. W momencie katastrofy w pomieszczeniu, w którym doszło do zawalenia stropu, przebywała jedna osoba - 59-letnia bezdomna kobieta. Nie odniosła ona na szczęście żadnych obrażeń. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu, czy w budynku i pod gruzowiskiem nie ma innych osób - kończy elbląski strażak.

  Elbląg, W dawnej ciastkarni zawalił się strop
fot. Witold Sadowski


       Na miejsce wezwano również policję oraz administratora budynku i inspektora nadzoru budowlanego. Jak się nam udało dowiedzieć, w zniszczonym pustostanie często przebywały osoby bezdomne. Szczęśliwie w momencie zawalenia się stropu w środku oprócz 59-latki nikogo więcej nie było. Aż strach pomyśleć, do jakiej tragedii mogło by dojść, gdyby wewnątrz było więcej osób.
      

Witold Sadowski

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama