UWAGA!

W konkursie międzyszkolnym choinki świeciły przykładem

Elbląg, W konkursie międzyszkolnym choinki świeciły przykładem
fot. policja

Policjanci z Elbląga rozstrzygnęli konkurs o bezpieczeństwie na drodze. Zadaniem uczniów ze szkół podstawowych było stworzenie ozdób choinkowych nawiązujących do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci miały udekorować nimi choinki i wysłać zdjęcie policjantom. Spośród nadesłanych fotografii policjanci wyłonili te najciekawsze.

Jeszcze przed świętami wśród uczniów szkół podstawowych z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego ogłoszono konkurs o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Organizacją zajęli się policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy. Międzyszkolny konkurs, którego zadaniem było stworzenie ozdób choinkowych „w tonie” bezpieczeństwa okazał się doskonałym pomysłem profilaktycznym. Spośród zgłoszonych prac komisja wybrała trzy „choinki”, których autorzy zostali zaproszeni do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Podczas wizyty uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe, poznają pracę policjantów, odbędą ciekawą lekcję dotyczącą bezpiecznych zachowań na drodze.
      
       Laureatami konkursu zostali uczniowie:

       - Szkoła Podstawowa w Zwierznie (klasa VI),
       - Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu (klasa Vd)
       - Szkoła Podstawowa w Pogrodziu (klasa IV).
       - Wszystkie prace były bardzo ciekawe. Chcemy dodatkowo wyróżnić zaangażowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu, Szkoły Podstawowej w Żurawcu oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku, z której do konkursu zgłosiło się aż 9 klas. Duże zaangażowanie w naszą inicjatywę świadczy o tym, że temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest cały czas aktualny – zauważa asp. szt. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama