UWAGA!

W. Łada: Zostaliśmy zdradzeni...

Czternastu członków Ligi Polskich Rodzin z okręgu elbląskiego czuje się oszukanych przez władze krajowe partii. Mimo wcześniejszych ustaleń, nie znaleźli się bowiem na zarejestrowanej przez Okręgową Komisję Wyborczą liście kandydatów LPR do sejmu.

Witold Łada, który miał startować w wyborach do sejmu z pierwszego miejsca listy LPR w okręgu elbląskim, mówi, że pierwsza lista została zatwierdzona podczas spotkania zarządu wojewódzkiego partii i na tę wersję przystał Roman Giertych.
     - Zbieraliśmy tu podpisy poparcia, mamy ich prawie 6 tysięcy. Nie wiem, jak to się stało, ale dostałem telefon od europosła Rogalskiego, który poprosił, żebym sprawdził, czy przypadkiem nie zarejestrowano już innej listy LPR, bo coś takiego gdzieś usłyszał - opowiada Witold Łada. - Rzeczywiście, pojechałem i sprawdziłem. Okazało się, że ktoś zgłosił inną listę. To stało się zupełnie bez mojej wiedzy.
     Witold Łada czuje się tym bardziej zawiedziony, bo mówi, że był głównym twórcą struktur LPR w Elblągu.
     - Dla mnie to jest skandal i oszustwo; z szesnastu osób czternaście zostało, że tak powiem, wyciętych z listy. Choć próbujemy być spokojni, to czujemy się oszukani przez władze partii i i nie możemy chyba współpracować z nimi, ale to jest tylko moje zdanie - powiedział Łada. - A jest dużo ludzi, którzy też czują się oszukani. To musiało się stać za wiedzą i zgodą kierownictwa, z Giertychem na czele. Na pierwszym miejscu jest 22-latek z Warszawy. I on ma reprezentować region elbląski? To jest skandal! Ja w takiej sytuacji na Ligę nawet nie będę głosował.
     Nowy lider listy LPR w okręgu elbląskim Cyprian Gutkowski stwierdził jedynie, że kandydaci z listy zatwierdzonej przez zarząd wojewódzki partii nie spełnili, jak się wyraził, wymogów wewnętrznych LPR. Jakie to wymogi, nie umiał odpowiedzieć.
     Gutkowski dodał, że jego obecność na liście w elbląskim okręgu to była decyzja zarządu partii, a on, choć nie pochodzi z Elbląga, jest związany z miastem, bo pisze dla jednego z europarlamentarzystów ekspertyzy na temat naszego regionu.
     W najbliższą sobotę w Olsztynie ma odbyć się zjazd wojewódzki LPR, na którym zawiedzeni członkowie Ligi zdecydują, co dalej.
     - Nie wiem, co zrobimy i jakie podejmiemy decyzje; chcemy być lojalni, ale zostaliśmy zdradzeni i na pewno tak tego nie zostawimy - dodaje Witold Łada.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziwię się zdziwieniu Zdziwionych. Jaki jest LPR każdy od dawna widzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2005-08-23)
 • No to pokaż Gutkowski te ekspertyzy o regionie.Są na pewno bardzo ciekawe.
 • Trzeba było iść do PiSu, tam na listach są z wyrokami( brak kandydatów?).
 • Podejrzewam, że gość Gutek nie wie nawet gdzie leży Elbląg,a jak wie to pewnie nie był. Ciekawe czego dotyczą ekspertyzy - Jak jeszcze można wycyckać Mieszkańców i ile z tego wyciągnąc kasy?
 • 22-latek z Warszawy posłem! Buahahahahahahahahhaha! Expertryzy pisze, [...] jeden! Kurde, pewnie jakiś fan Florka - pozazdrościł mu kasy i sławy!!! Ciekawe, ile razy zobaczymy go na mównicy...
 • No to super, reprezentant Elbląga w sejmie - SKINHEAD Z MŁODZIEŻY WSZECHPOLSKIEJ... A pozniej sie dziwia ze cala Polska z Elblaga sie smieje ze tam sami łysi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PANduzeP(2005-08-23)
 • co psioczycie na Gutka? Wybraliście swego czasu Walendziaka przecież!! więc co dla Was za różnica kto będzie "posłem ziemi elbląskiej". Takich mamy reprezentatów jakie społeczeństwo-proste jak konstrukcja cepa. A jak juz jakiś jest od nas to głosuje przeciw swojemu regionowi (gwint dziewiałt - żuławy- melioracje-łódź). Pretensje sami do siebie może mieć-Posłowie sami się nie wybierają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AutochtonNietutejszy(2005-08-23)
 • Elblążanie wybrali kiedyś nawet lepiej niż Walendziaka. W wyborach prezydenckich w 1990 wygrał tutaj Tymiński.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tylenatemat(2005-08-23)
 • Wszystkim zdradzonym radzę patrzeć na sytuację tak jak radiz z wyborczych bilboardów prof. Maciej Giertych - "Z nadzieją w przyszłość". Młody Roman nie taki jeszcze numer wytnie!
 • Tak pochwalam wybierzmy posłów z Elblaga obojetnie z jakiej parti może trafimy na prostego i szczerego człowieka , a tak trudno o nich w tych czasach.Popatrzcie ilu teraz chce coś zmienić mysle ze nic już nie schrzanią bo to co mamy to dno i od niego najlepiej sie odbija.
 • No i dobrze się stało, ktoś prawidłowo ocenił umiejętności i predyspozycje głownego kandydata na posła.A czy w Elblągu widać w ogóle działalność LPR?
 • Na całe szczęście Roman G. , Andrzej L. i im podobni robią w konia własnych członków i zwolenników. Zastanawiam się skąd te "partie" mają takie poparcie.
Reklama