UWAGA!

W niedzielę: Święto Policji

Elbląg, Osoby zwiedzające komendę będą mogły zobaczyć miejsce pracy oficera dyżurnego, zapoznać się z metodami zabezpieczania śladów kryminalistycznych - zachęca Jakub Sawicki (na zdjęciu)
Osoby zwiedzające komendę będą mogły zobaczyć miejsce pracy oficera dyżurnego, zapoznać się z metodami zabezpieczania śladów kryminalistycznych - zachęca Jakub Sawicki (na zdjęciu)

Uroczystą mszą w kościele Błogosławionej Franciszki w Elblągu przy ul. Willowej rozpocznie się w najbliższą niedzielę doroczne Święto Policji. Główne atrakcje zaplanowano od przyszłego czwartku do soboty.

Z udziałem zaproszonych gości, władz i mieszkańców miasta oraz funkcjonariuszy policji w najbliższą niedziele
     o godz. 11.00 w kościele Błogosławionej Franciszki przy ul. Willowej rozpocznie się tegoroczne Święto Policji. Nabożeństwo poprowadzi ks. infułat Mieczysław Józefczyk.
     Główne atrakcje i uroczystości święta rozpoczną się od przyszłego czwartku. Tego dnia o godz. 10.00 w Światowidzie odbędzie się akademia, podczas której przyznane zostaną awanse i odznaczenia. We czwartek Komenda Miejska Policji zaprasza mieszkańców na dzień otwarty. Zwiedzanie komendy rzy ul. Tysiąclecia odbędzie się w czterech turach (o godz. 10, 11, 12 i 13).
     - Osoby zwiedzające będą mogły między innymi zobaczyć miejsce pracy oficera dyżurnego, zapoznać się z metodami zabezpieczania śladów kryminalistycznych, a także odbyć przejażdżkę policyjną „więźniarką” - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
     Uroczystości w Pasłęku odbędą się natomiast w piątek.
     - Mieszkańców Pasłęka i okolic zapraszamy do odwiedzenia Komisariatu Policji w Pasłęku ul. Gdańska 7 – mówi Jakub Sawicki. - Dla zwiedzających i ich dzieci oprócz zwiedzania komisariatu przewidziane są konkursy sprawnościowe i plastyczne.
     W sobotę między godziną 12.00 a 18.00 na Placu Jagiellończyka odbędzie się festyn rekreacyjny dla mieszkańców Elbląga.
     - Tradycją stało się, że co roku policjanci przygotowują festyn rekreacyjny, na którym znaleźć można wiele atrakcji, między innymi: dla dzieci jazda sprawnościowa rowerem oraz dla dorosłych samochodem (o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu), konkurs z wiedzy o ruchu drogowym, pokaz sprzętu elbląskiej drogówki, pokaz tresury psów służbowych, pokaz sprzętu wykorzystywanego przez Policjantów Sekcji Techniki Kryminalistycznej – zachęcają policjanci.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama