UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • za ile został sprzedany w drodze w przetargu ?? Czy to nie jest tak, że przed pożarem budynek wymagał i tak kapitalnego remontu?? Ktoś kupił za grosze, i teraz z ubezpieczenia dostanie 3 mln. na remont??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  44
  7
  okoniowaty(2023-05-30)
 • @okoniowaty - To by miało sens.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  2
  Anna Maliszewska(2023-05-30)
 • @Anna Maliszewska - No właśnie w ta stron powinno pojsc prześwietlić właściciela.
 • Dywagacje, że ktoś opłacał polisę na 3mln, od ruiny mają sens pod warunkiem, że taką polisę zawarto.
 • @okoniowaty - Ale to nie tak żę kupuhesz coś co ma wartość 10k i ubezpeiczasz to na 3milony... bo żaden ubezpieczyciel się na to nie zgodzi.... najpeirw przychodzi agent/rzecoznawca i to wycenia i jeżeli była zawarta taka polisa no to musiałą być i wycena na te 3milony. Gydby było tak jak mowiśz to swojego forda fieste ubezpieczył bym jak ferrari zapłaciłm bym pewnie grubą składke ale po miesiacu o jej wpadłem do rowu poprosze na nowe ferrari...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  agetnto(2023-05-30)
 • @agetnto - Kupujesz coś co jest warte 3 mln. za 10 k - bo przetargi były robione tak byś tylko Ty mógł wygrać, (przykład z UM jak robili przetarg na auto, tylko auto jednej marki spełniało wymagania), następnie przychodzi znajomy agent ubezpieczeniowy i zaufaj, że wie jak Ci pomóc, a nawet bez znajomego wycenia Ci to na realną wartość. A jeśli masz fiestę mk 1 z 77 roku to możesz znaleźć też towarzystwo ubezpieczeń które naprawdę fajnie Ci ją ubezpieczy, a naprawa na oryginalnych częściach też może być dobrze wyceniona, ale zapewne nie jeździsz klasykiem to po 1,a po 2.ubezpieczenie nieruchomości i auta jest troszkę różnicy. Zobacz za ile była sprzedana willa grunaua przy Piechoty - a za ile wystawiona dwa lata później na sprzedaż. W tym mieście, gminie a nawet powiecie układy i układziki mnie już nie dziwią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  okoniowaty(2023-05-30)
 • @agetnto - Tak to nie działa. Kupić możesz za bezcen a ubezpieczyć w wartości rynkowej, handlowej. Wszystko jest kwestią składki.
 • @okoniowaty - a co kogo obchodzi ile kto za co dostanie, to nie sprawa publiczna, tylko pomiędzy ubezpieczonym, a ubezpieczycielem, tzn. że jak kupiłem mieszkanie 20 lat temu za 100tys, to teraz nie mogę ubezpieczyć na 500tys??? Brak podstawowej wiedzy ale komentujemy;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  hohohoho(2023-05-31)
 • @okoniowaty - ale ty opisujesz inny problem.... jeżeli to było warte 3 banki i ubezpieczyciel tak to ubezpieczył (zgodnie z jakąś tam wyceną rynkowa) i to się spaliło no to 3 banki sie nalerza i tu nie ma tematu wszyscko jest cacy (a to czy był znajomy agent czy rzeczoznawca i z wartosci rynkowej 2,5 banki zrobił 3 to już mniejsza) raczej czepiał bym sie tego kto to sprzedał za 10k. A fiesty mk1 nawet w jakiejs wersji super hiper i nawet jak by to w przeszłości było JP2 to nie ubzpieczysz do wartosci ferrari... bo ja wiem jak to działa i że można trochę czasem ponaciągać i zwiększyć wartość z 10k do nawet i 50K ale napewno nie do 3mln.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  agento(2023-05-31)
 • @hohohoho - "... a co kogo obchodzi ile kto za co dostanie, to nie sprawa publiczna, tylko pomiędzy ubezpieczonym, a ubezpieczycielem.. " nie do końca sprawa między ubezpieczonym i ubezpieczycielem, bo w tym wypadku to sprawa też. konserwatora zabytków oraz już prokuratury, i tą o to prokuraturę powinno obchodzić kto i ile za to dostanie i na jakiej podstawie, bo umowa też jest ważna i powinna być prześwietlona w czasie śledztwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  okoniowaty(2023-05-31)
 • @hohohoho - Twój brak wiedzy poraża a innych chcesz pouczać. Twoje bajeczne 500tys dla mieszkania to podstawowe ubezpieczanie tzw. murów. Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości a czy Ty dobierzesz ubezpieczenie majątkowe wyposażenia mieszkania od zalania i pożaru to już inna para butów. Mieszkanie musiałoby zapaść się pod ziemię, żebyś tę bazową kwotę pół miliona wyrwał. Z domem czy takim dworkiem jest zupełnie inaczej. Spalony dach, jego konstrukcja generują koszty i to pod warunkiem, że straty znajdują pokrycie w polisie ubezpieczeniowej. Ubezpieczalnia jeżeli wejdzie do gry to jeszcze przed wypłatą kilka kruczków prawnych znajdzie analizując nienależyte zabezpieczenie dostępu do nieruchomości itp. kwestii.
Reklama