UWAGA!

W Tolkmicku wybudują targowisko

 Elbląg, W Tolkmicku wybudują targowisko

Tolkmicko chce wybudować nowe targowisko miejskie. Koszt inwestycji to 3 mln zł. Już wiadomo, że milion złotych na ten cel przekaże Unia Europejska.

Zarząd Województwa zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do współfinansowania w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk. Inwestycje współfinansowane będą z programu „ Mój rynek”, realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wśród nich jest projekt pn. „Budowa targowiska miejskiego w Tolkmicku”. Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 3 miliony złotych, z czego milion pochodzić będzie z funduszy unijnych. Oprócz Tolkmicka dofinansowanie otrzymają również: Kętrzyn, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Szczytno, Giżycko oraz gminy: Dywity, Susz, Olsztynek i Kowale Oleckie. Łącznie wsparcie otrzyma dziesięć przedsięwzięć na kwotę ponad 8,3 mln złotych. Te pieniądze z pewnością przyczynią się do polepszenia warunków handlu i wpłyną na rozwój małej przedsiębiorczości, a targowiska staną się atrakcyjnym miejscem robienia zakupów.
      
Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego, członka Zarządu Województwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Władze Tolkmicka są rewelacyjne, to uśpione przez lata miasteczko nareszcie ożyje !!!!!
 • a w Elblagu barany kombinują jak zamknąć targowisko forum.gazeta.pl
 • oj pierwszy ty czekoladowy słodziaku
 • może niech zaczną od chodników?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_74766(2012-08-01)
 • Wydawanie na siłę przypadkowo otrzymanej kasy z Urzędu Morskiego. Może by tak zadbać o miejsca pracy dla ludzi z miasteczka, a nie wydawać bez sensu na coś co będzie służyć 2 handlującym. Przed sklepem STANA znajdują się stoiska handlowe wykorzystywane może w 10%. Ciekawe co zrobią burmistrzowie jak się kasa skończy? Nastąpi to bardzo niedługo, a utrzymywać będzie trzeba. mieszkaniec
 • Lepiej by zrobili Królewiecką i Sportową, można tam koła stracić. Ale nie, wolą budować nikomu niepotrzebne targowisko. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec Tolkmicka(2012-08-01)
 • Napewno w Tolkmicku znajdą się jak zauważyli poprzednicy pilniejsze inwestycje, niestety z dofinansowaniami jest tak, że albo bierzesz kasę na to co dają (czasami naprawde mało komu potrzebne inwestycje), albo nie dostajesz nic. Mimo wszystko brawo dla władz Tolkmicka, że starają się coś robić, bo za poprzedniej władzy to w Elblągu praktycznie nic nie było słychać o Tolkmicku, no może poza zlotem motocyklowym. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec_Elbląga(2012-08-01)
 • Władze Tolkmicka popierają "szarą strefę"? Na targowiskach zazwyczaj handluje się z pominięciem wszelkich przepisów i podatków. ciekawe czy też utworzą Straż Gminną do kontroli handlarzy, czy też bedziemy czytać co jakiś czas, że. .. " na Targowisku Mejskim w Tolkmicku ujęto nielegalnie handlującego i zarekwirowano nielegalny towar"
 • Mieszkańcu Tolkmicka. .. przebudowa 503 ruszyła więc ul. Sportowa i Królewiecka będą wyremontowane. Proponowałbym zrobienie głównej wjazdowej drogi do rynku tj. Elbląskiej i kilku innych w "centrum" miasteczka, które od budowy kanalizacji są zniszczone (m in. Jagiellońska, Nadrzeczna)
 • Może podpowiesz w jaki sposób ożyje i kto tam będzie handlował i z kim.
Reklama