UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

My tu poniedziałek, poniedziałek, a oni mają wolne...Zaczął się drugi tydzień ferii dla elbląskich uczniów. Ci, którzy zostali w mieście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Ale gdzie ich szukać? Tego dowiecie się w specjalnej Ściądze portElu, gdzie w skondensowany sposób informujemy co, gdzie i kiedy.
      
       A już dziś (3 lutego) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Elbląg na dużym ekranie. Tym razem tematem będą opery dziecięce Józefa Karpińskiego – artystyczny fenomen sprzed pół wieku. Powróci również temat Ferdynanda Schichaua i jego przedsiębiorstwa. Start o godz. 18 w kinie Światowid, wstęp wolny.
      
       Z kolei we wtorek (4 lutego) Biblioteka Elbląska zaprasza wszystkich tych, którym los kultury w naszym mieście nie jest obojętny. „Jak uniknąć samotnej gry w kręgle w obszarze kultury?” to dyskusja o tym, jak biznes, instytucje publiczne oraz organizacje obywatelskie mogą razem działać na rzecz kultury, bo wspólnymi siłami można osiągnąć więcej. Początek o godz. 17, wstęp wolny.
      
       A w piątek (7 lutego) w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej wernisaż rzeźby Krzysztofa Jakubowskiego, artysty, ale i naukowca, bowiem Jakubowski posiada dwa tytuły naukowe. Jego twórczość opiera się na rzeźbie, rzeźbie monumentalnej, sakralnej, medalierstwie. Start o godz. 18, wstęp wolny.
      
       Jest piękna i pięknie śpiewa, a przede wszystkim pochodzi stąd. Kaja Czulewicz, delikatna blondynka, która podbiła serce Kuby Wojewódzkiego w programie X Factor wraca z debiutancką płytą. Jej pierwszy koncert, który rozpoczyna promocję krążka odbędzie się w Mjazzdze, w najbliższą sobotę 8 lutego. Start o godz. 19, bilety: 10 zł przedsprzedaż, 15zł w dniu koncertu.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama