UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Najbliższe dni będą mało obfitujące w wydarzenia kulturalne. Coś zacznie się dziać dopiero w drugiej połowie tygodnia.
      
       W czwartek o godz. 12 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu organizują seminarium pt. Planowanie drogi zawodowej uczniów i słuchaczy szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz policealnych.
       Z kolei o godz. 18 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki Młodych. Przyjdź i rozmawiaj o książkach! - zachęcają organizatorzy.
       O tej samej porze jeszcze jedna gratka dla wielbicieli literatury - w elbląskim teatrze odbędzie się wieczór autorski Zuzanny Gajewskiej poświęcony jej nowej powieści "Potomkowie pierwszej czarownicy".
       Natomiast o godz. 18.30 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim, który wygłosi wykład "Świadectwo i dziedzictwo Jana Pawła II w przededniu kanonizacji". Spotkanie będzie połączone z możliwością nabycia książek autorstwa księdza i możliwością otrzymania autografów.
       Na wszystkie te wydarzenia wstęp wolny.
      
       W piątek, 21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika PTTK zaprasza o godz. 11 dzieci, młodzież i mieszkańców Elbląga na prelekcję „W 777. rocznicę istnienia Elbląga, jak to było z założeniem i początkami miasta”.
       Natomiast o godz. 18.00 w Filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej na ul. Ogólnej odbędzie się wernisaż jednodniowej wystawy malarstwa Jerzego Sulkowskiego pt. „Kobieta w akcie”. Wstęp wolny.
       Z kolei o godz. 19 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na seans filmowy w cyklu Krużganek Movie. Tym razem film Róży Fabjanowskiej i Sławomira Malcharka "Ikona na drogę", poświęcony Leonowi Tarasewiczowi. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
      
       W weekend (22 i 23 lutego) w hali Centrum Sportowo-Biznesowego odbędzie się jedna z najważniejszych tanecznych imprez Mistrzostwa Polski PTT i FTS w tańcach standardowych. Bilety do nabycia w kasie CSE „Światowid” 100 zł do stolika, 40 zł trybuny. Polecamy!
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama