UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów

 
Elbląg, Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów
(fot. nadesłana)

Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę koszar 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. Przed nimi szesnaście dni podstawowego szkolenia, zakończonego przysięgą. To jedynie wstęp do dalszego zdobywania wiedzy i doświadczenia, podczas trzech lat formacji.

Podstawowe szkolenie rozpoczęło 96 ochotników. 56 nowych żołnierzy było wcielanych w Braniewie. 40 – w Giżycku. Wszyscy będą szkolić się w Braniewie.
       Pierwsze dni zajęć to między innymi odebranie umundurowania i wyposażenia, egzamin z wychowania fizycznego i zapoznanie z bronią. Już trzeciego dnia żołnierze mieli zajęcia na strzelnicy, gdzie oddali swój pierwszy strzał.
       Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony jest właśnie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. „Szesnastka” zakończona zostanie przysięgą, która odbędzie się w Braniewie 21 lipca.
      
       Kim są?
       Wśród 96 ochotników są 23 kobiety i 73 mężczyzn. Są to mieszkańcy powiatów: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego, giżyckiego, kętrzyńskiego, ełckiego i piskiego.
       14 osób ma wykształcenie wyższe, 33 mają wykształcenie średnie, 6 osób – zawodowe, zaś 43 osoby posiadają wykształcenie gimnazjalne (głównie są to obecni uczniowie szkół średnich).
       Aż 40 żołnierzy to osoby młode, w wieku od 18 do 25 lat. W wieku od 26 do 35 lat jest 9 osób, 7 osób jest w wieku od 36 do 50 lat.
      
szer. Wojciech Andrearczyk, specjalista ds. komunikacji 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama