UWAGA!

Walkę o głosy POra zacząć

 Elbląg, Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej ruszają w samorządową podróż po kraju
Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej ruszają w samorządową podróż po kraju (fot. Anna Dembińska)

Posłowie Platformy Obywatelskiej rozpoczynają tournee po Polsce. Chcą rozmawiać z mieszkańcami o przyszłości na poziomie samorządów, ale i wyżej - parlamentu. - Ważny jest każdy głos - zapowiadają. Wiadomo, w roku wyborczym każdy głos jest na wagę złota. Dziś (13 marca) o godz. 17 z elblążanami spotka się m.in. wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

- Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali dziś do Elbląga nie po to, by wygłaszać prawdy objawione, ale po to, by porozmawiać z mieszkańcami - zapowiedział podczas konferencji prasowej senator PO Jerzy Wcisła. - Przykład? Ustawa o IPN, czyli słynna ustawa o niby walce ze sformułowaniem "polskie obozy zagłady". Otóż ona spowodowała, że Stany Zjednoczone poinformowały Polskę, że zagrożone są jej strategiczne interesy. Jakie to ma znaczenie dla Elbląga?  - pytał senator. - Ano takie, że w Elblągu stacjonują wojska NATO. Nasi posłowie będą bronili naszych interesów, jeśli te zostaną zagrożone - zapewnił Jerzy Wcisła. - Posłowie mogą też przekazać mieszkańcom pewne prawdy, skorygować stereotypowe informacje, by nie było przekłamań, by mieszkańcy wiedzieli, z czym wiąże się polityka obecna. Mieszkańcy z kolei mogą przekazać posłom sygnały, które ci zabiorą do Warszawy.
       Rozpoczyna się walka o głosy wyborców, bo wielki sprawdzian zbliża się wielkimi krokami. Pierwsza część już jesienią - wybory samorządowe; runda druga - parlamentarne, w przyszłym roku.
       - Rozpoczynamy wielką, samorządową podróż po Polsce, będziemy w każdym województwie po to, by rozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich boli, ale też i o tym, co przed nimi - zapowiedział Bartosz Arłukowicz z PO. - Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami i te wybory zdecydują, kto będzie nami rządził: we wsiach, miasteczkach, wielkich miastach i w regionach. Dziś jesteśmy w Elblągu i apelujemy: musimy razem pójść i zagłosować, jeśli chcemy odsunąć od władzy tę skompromitowaną politykę PiS. Pójść na wybory i zagłosować na ludzi, którzy zagwarantują wam dobrą i pewną przyszłość.
       Dziś o godz. 17 w hotelu Arbiter na elblążan czekać będą wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, a także Joanna Augustynowska, Ryszard Wilczyński. Podobne spotkanie odbędzie się w Pasłęku, a w kolejnych dniach także w Braniewie, Działdowie, Iławie,Nowym Mieście Lubawskim, Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim.
       - Jutro (14 marca) na godz. 11 do Elbląskiego Parku Technologicznego zapraszamy przedsiębiorców, by porozmawiać o gospodarce - zapowiedział senator Jerzy Wcisła.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama