UWAGA!

Warmia i Mazury na czele Euroregionu

Elbląg, Warmia i Mazury na czele Euroregionu

Województwo warmińsko-mazurskie w lutym 2009 r. obejmie przewodnictwo w Euroregionie Bałtyk. Wiceprezydent Euroregionu i marszałek województwa Jacek Protas stawia na rozszerzenie struktur o inne regiony. Swoją koncepcję funkcjonowania Euroregionu przedstawi na jutrzejszym (25 kwietnia) posiedzeniu w Svaneke na Bornholmie.

- Województwo warmińsko-mazurskie obejmie przewodnictwo w Euroregionie Bałtyk, warto więc podjąć kwestię rozszerzenia Euroregionu, co przyczyni się zwiększenia jego skuteczności w Unii Europejskiej - mówi marszałek naszego województwa Jacek Protas. - Należy wziąć pod uwagę Finlandię, Łotwę i Estonię, a także regiony polskie i litewskie: województwa kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie oraz okręgi Taurogi czy Kowno. Podjąłem nowe obowiązki w Komitecie Regionów, czyli pracę w Komisji ds. Stosunków Zewnętrznych oraz w Międzyregionalnej Grupie „Regiony Morza Bałtyckiego”. Moim celem jest działanie na rzecz zwiększenia aktywności Euroregionu Bałtyk na forum europejskim.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zobaczymy, co urzędnicy z Olsztyna (miasto nie związane z Bałtykiem) dokonają.
 • a co na to sekretarka Demkowicz?
 • duma rozpiera moje serce, tylko mam jedno pytanie do marszalka protasa'bardzo zasadnicze'. czy ma pojęcie w jakim fatalnym stanie sanitarnym i ekologicznym znajduja sie miejscowości polożone nad zalewem na odcinku lęcze -suchacz- kadyny -tolkmicko. niegdyś perły, gdzie wypoczywalismy z naszymi małymi dziećmi, które brodzily po czystej wodzie zalewu w suchaczu, kadynach czy tolkmicka, dziś nasze wnuki nie moga w sezonie zamoczyc nog w wodzie bo jest wysoko skarzona; -bakterią coli'- i bóg wie czym jeszcze. ? od granicy z miastem elblągiem drogi są w stanie opłakanym, a na odcinku lęcze -suchacz /dołem /tragicznym-tam wozem konnym trudno jechać a co dopiero samochodem. marzy nam sie kanaliza, autobusy podmiejskie do elbląga, gdzie 70% mieszkańcó w dojezdza do pracy, mlodzież do szkoł licealnych, gimnazialnych i uczelni wyższej- wiekszośc nie posiada samochodow. autobusy prywatne jezdzą nieregularnie, niema nigdzie rozkladow jazdy, i drogo kosztują np : z łęcza do elbląga 4,50- 5,wnjedną strone, gdy podmiejski mpk-dojezdza do odleglego o 1,5km próchnika. p. burmistrz gminy tolkmisko jakos nie spieszy sie, pomimo prośb mieszkanców ulatwic im życia. jak to sie ma do tej wznioslej nazwy :euroregion; ?sąsiedzi z za miedzy zalewaja nas swoimi fekaljami -wypuszczając wszystkie brudy na naszą strone a my polaczki w tym sie kisimy. c z y n i e m a na to j a k i e j ś r a dy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maria, mieszkanka(2008-04-26)
 • Sekretarka Demkowicz kupi sobie nowe miniówki i będzie się piąc w górę ha ha ha
Reklama