UWAGA!

Weekend okiem policjantów

 Elbląg, Weekend okiem policjantów

Od piątkowego popołudnia do niedzieli w Elblągu policyjne patrole wyjeżdżały na interwencje 143 razy. Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili ponad 300 badań trzeźwości. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Nietypowa sytuacja miała miejsce w sobotę w nocy. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli peugeota 206, którym kierował 24-latek. Było to przy ul. Królewieckiej. Młody mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do 2021 roku. Policjant, który go zatrzymywał stwierdził, że dalej już nie pojedzie i odpowie teraz przed sądem za niestosowanie się do orzeczenia sądu. 24-latek miał zadzwonić po swojego kolegę, który zabezpieczy jego peugeota. Tak też się stało. Po chwili przyjechał 28-letni mężczyzna, który zadeklarował, że zabierze auto. Policjanci sprawdzili jego dane i… okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
       24-latkowi za niestosowanie się do sądowego wyroku może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego kolega miał natomiast karę grzywny którą sąd zamienił na karę pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama