UWAGA!

Weekendowe kontrole

92 kontrole drogowe, 40 mandatów, dwóch pijanych kierowców, dziesięć kolizji i jeden tragiczny wypadek - to bilans weekendu na drogach. Policjanci z elbląskiej drogówki mieli pełne ręce roboty. Odbywała się bowiem tzw. wymiana turnusów.

Policyjne patrole wyposażone były w samochody z wideorejestratorami, urządzeniami do pomiaru prędkości oraz w alkotesty.
     - Policjanci skontrolowali 92 kierujących, odnotowali 10 kolizji drogowych, zatrzymali dwóch pijanych kierowców, wystawili 40 mandatów karnych - informuje Ewa Ziółkowska z biura prasowego KMP w Elblągu. - Zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych. Podczas minionego weekendu zdarzył się jeden wypadek drogowy, w którym zginęła 58-letnia kobieta.
     Według policjantów do przewinień najczęściej popełnianych przez kierowców należy zaliczyć: nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych (skrzyżowania, oznakowane przejście dla pieszych, odcinek drogi oznaczony zakazem wyprzedzania), przekraczanie przez kierujących osi jezdni oznaczonej linią ciągłą, w tym również podwójną.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to co się dzieje na drogach doprowadza do wielu niepotrzebnych ofiar,szybkość,chamstwo i brak kultury to cechy którymi obdarzeni są kierowcy /nie wszyscy/
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    jagoda(2005-08-01)
Reklama