UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w konkursie o utylizacji azbestu

Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”. Dotychczas swój udział zgłosiło 250 placówek oświatowych z całego kraju. Przewidziano atrakcyjne nagrody.

Obecnie szacuje się, że w naszym kraju znajduje się w użytkowaniu około 14,5 mln ton wyrobów azbestowych, które są szkodliwe dla zdrowia mieszkańców i środowiska. Wszystkie wyroby zawierające azbest należy usunąć do końca 2032 roku. W tym celu konieczne jest zmotywowanie mieszkańców Polski do przeprowadzenia bezpiecznego eliminowania z użytkowania wyrobów zawierających azbest.
       Konkurs „Usuwamy azbest!”, który rozpoczął się 14 października 2009 r., jest elementem działań wynikających z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Patronat nad konkursem objęli Minister Edukacji Narodowej i Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przeprowadzenie konkursu możliwe jest dzięki zaangażowaniu Kuratoriów Oświaty, Urzędów Marszałkowskich oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedstawiciele tych instytucji wejdą w skład wojewódzkich komisji konkursowych, aby zapewnić adekwatną ocenę prac w aspekcie edukacyjnym i merytorycznym.
       Konkurs skierowany jest do wszystkich młodych, aktywnych i kreatywnych osób, które mają pomysł, w jaki sposób zmotywować mieszkańców naszego kraju do bezpiecznego eliminowania z użytkowania wyrobów zawierających azbest. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół – publicznych i niepublicznych (podstawowych, gimnazjów i szkół średnich) wraz z nauczycielem, który będzie koordynował ich działania. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów działań popularyzujących problematykę azbestową w lokalnej społeczności.
       – Spektrum zadań, jakie mogą zrealizować uczniowie przystępujący do Konkursu, jest ogromne. Mogą to być zarówno afisze, rysunki, plakaty, spektakle teatralne, jak i chociażby współpraca z lokalnymi mediami. Jednym słowem, dopuszczone jest wszystko to, co pozwoli dotrzeć do lokalnej społeczności i zaktywizować ją do działania w kwestii usuwania azbestu. Kolejnym krokiem jest już tylko opisanie podjętych przedsięwzięć i przysłanie tego opisu wraz z pobranym z Portalu konkursowego kwestionariuszem na adres realizatora projektu – powiedział Tomasz Bryzek z Ministerstwa Gospodarki, Główny Koordynator Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu.
       Zgłoszenia szkoły do udziału w konkursie może dokonać nauczyciel lub dyrektor danej placówki poprzez rejestrację na portalu konkursowym www.usuwamyazbest.pl. Warunkiem dopuszczenia do konkursu jest pobranie przez nauczyciela lub dyrektora ze strony internetowej konkursu materiałów edukacyjnych oraz przeprowadzenie na ich podstawie lekcji na temat azbestu.
       Prace konkursowe wraz z wypełnionym Kwestionariuszem konkursowym (pobranym ze strony internetowej) do oceny na poziomie wojewódzkim można nadsyłać do 30 stycznia 2010 roku na adres realizatora projektu: Principle sp. z o.o., ul. Topiel 21/6A, 00-342 Warszawa
       Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim. W etapie wojewódzkim wezmą udział wszystkie poprawne formalnie zgłoszone prace konkursowe. Do etapu ogólnopolskiego kwalifikowane będą prace konkursowe, które w etapie wojewódzkim zajęły pierwsze trzy miejsca w trzech kategoriach wiekowych (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich). W konkursie „Usuwamy azbest!” można wygrać wiele atrakcyjnych nagród – finansowych i rzeczowych, które będą przeznaczone zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i szkół. Łączna kwota nagród finansowych przeznaczonych przez Ministra Gospodarki dla laureatów I, II i III miejsca w etapie ogólnopolskim wyniesie 450 000 zł.
      
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • 450000tys. ministerstwo gospodarki wyda na plakaciki, teatrzyki itp. , a na usuwanie azbestu zabraknie kasy i ludzie nadal będą zatruwani i nie będzie środków na ich leczenie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Zatroskany(2010-01-06)
Reklama