UWAGA!

Wicewojewodów dwóch

 Elbląg, Aleksander Socha (zdjęcie pochodzi ze strony internetowej radia UWMFM)
Aleksander Socha (zdjęcie pochodzi ze strony internetowej radia UWMFM)

Województwo warmińsko-mazurskie będzie miało dwóch wicewojewodów. Drugim zostanie w piątek Aleksander Socha z Porozumienia Jarosława Gowina, od wielu lat kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Aleksander Socha od 24 latach pracował w administracji UWM. Od 2005 roku, z czteroletnią przerwą, był kanclerzem tej uczelni, wcześniej m.in. jej dyrektorem administracyjnym. Pracę na stanowisku wicewojewody rozpocznie w piątek, na ten dzień zaplanowano briefing prasowy w Olsztynie z udziałem m.in. wicepremiera Jarosława Gowina.

Aleksander Socha jest członkiem Porozumienia Jarosław Gowina, którego politycy osiągnęli dobre wyniki w ostatnich wyborach parlamentarnych. PiS musi się dzielić władzą ze swoimi koalicjantami, stąd utworzenie stanowiska drugiego wicewojewody, co było możliwe dzięki zmianie statutu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podobne rozwiązanie zastosowano na Podlasiu.

Przypomnijmy, że wicewojewodą warmińsko-mazurskim jest również Sławomir Sadowski, pochodzący z Pasłęka.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No tak, Pan Sławomir jest już wyraźnie zmęczony. Poza tym trochę nowych historyjek by się przydało opowiedzieć bo ciągle te same opowiadał. Te czterdziestopięcio minutowe wystąpienia to raczej na lekcje historii się nadawały a nie na uroczystości.
 • Dwóch wice, a kiedy dwie stolice?
 • Po jaki grom dwóch. Jeden nie ma co robić.
 • A niech będzie ich i pięciu aby uczciwie dzielili fundusze rządowe dla całego województwa a nie tylko dla wsi nad Łyną
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  4
  wodnikszuwarek(2020-01-23)
 • Wal nas to obchodzi w Elblągu i tak Elbląg mają w d.
 • To wszystko w ramach programu "koryto+"?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38
  5
  Najnowocześniejszy(2020-01-23)
 • Świetnie to wygląda. Rozdawnictwo, dodatkowe stołki, inflacja rośnie, ale to za Peło było źle. Teraz jest jeszcze gorzej, poprzedniej partii też nie darzę sympatią, ale to co robi PiS przechodzi ludzkie pojęcie. Trzymam kciuki, żeby Polska znalazła się w ruinie. Bo patologiczni wyborcy, są zadowoleni, bo dają hahahaha. Marne macie potrzeby, tylko żreć i pić. Pluję na ten elektorat, a oni się cieszą, bo pada deszcz.
 • Lepiej niech ogarną wszechogarniajacy i rozwijający się mobbing! Bo zaczyna juz rozllewac się za bardzo i powstrzymać zapędy bo zaczyna się wylewać i jak jeb. .. .e to będzie niewesolo
 • Zadłużenie województwa ma w tym roku wynieść już ok 380 milionów zł, a oni będą nowego urzędnika powoływać.
 • Nie macie wrażenia że wszystko się rozłazi. Kogo my wybieramy ? Nowi, ,lepsi"od poprzednich. Tu afera, tam kradzież. Ogólny obraz Państwa jest zły. W telewizji zwykła napier. .. .nka na słowa, opluwanie, zwalczanie pod sztandarem partiotyzmu, walki z komuną. Do głosu dochodzą coraz częściej pytania co bedzie dalej ?
 • A kto bogatemu zabroni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Z i e l a r z (2020-01-23)
 • To my mamy płacić na dwóch z jakiej racji mało bezproduktywnych urzędników utrzymujemy?
Reklama