UWAGA!

Widzisz zagrożenie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń

 Elbląg, Widzisz zagrożenie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń
fot. policja

Elblążanie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Chcąc przybliżyć efekty tego korzystania, elbląska policja będzie cyklicznie pokazywać, co dzięki temu udało się zmienić na plus bezpieczeństwa.

Jednym z tematów przewijających się przez aplikację było niewłaściwe parkowanie samochodów przy ul. Szarych Szeregów. Jednym z powodów był postój taksówek utworzony w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych. Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa elblążanie zgłaszali niewłaściwe parkowanie i zagrożenie w ruchu.
       - Po tych sygnałach poprzez zarządcę drogi usunięto z tego miejsca postój taksówek przenosząc go 20 metrów w głąb ulicy – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Tym samym rozwiązano problem parkowania w miejscu, gdzie jest przejście dla pieszych. Dodatkowo, aby problem nie powracał, w miejscu tym wmurowano słupki uniemożliwiające postawienie samochodu.
       Jak widać więc, narzędzie, jakie dostali mieszkańcy do wpływania na bezpieczeństwo, można z powodzeniem wykorzystywać.
      
       Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wystarczy wejść na stronę i wybrać zakładkę dotyczącą mapy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cyt. "Dodatkowo, aby problem nie powracał, w miejscu tym wmurowano słupki uniemożliwiające postawienie samochodu. " Żyjemy w kraju bardzo dziwnych rozwiązań. Może należałoby zmienić lub zmodernizować ustawę o ruchu drogowym w taki sposób, który umożliwiałby policji, jak i prywatnym firmom typu auto-holowanie odholowywanie źle zaparkowanych pojazdów. Nie pamiętam już, w którym kraju jest to praktykowane i zdaje egzamin - widziałem taki program na Discovery. Oczywiście pracownicy takiej firmy musieliby udokumentować fakt źle zaparkowanego samochodu.
  • No właśnie, bo wstawianie wszędzie słupków, łańcuchów, płotków i szlabanów to raczej kiepski pomysł.
  • Punkty usługowe i sklepy w pobliżu generują zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Tak samo jak przy pobliskiej przychodni lekarskiej. Pomiędzy cmentarzem, przychodnią i pizzerią oraz jakimiś sklepami (np. spożywczym) trzeba postawić samochód, a miejsca brakuje. Przepędzanie kierowców niczego nie zmieni. Za chwilę pod blokami po drugiej stronie ulicy ktoś postawi szlaban i będzie jeszcze gorzej (a jest tam punkt dorabiania kluczy, więc kierowcy z całego miasta podjeżdżają na parking osiedlowy by dorobić i od razu je sprawdzić). W Elblągu mamy masę takich pułapek i pretensje do kierowców są nie na miejscu. Taksówki to już osobny temat. Co stoi na przeszkodzie, żeby stały pod jakąś "centralą" w oczekiwaniu na wezwanie? Czy naprawdę muszę zajmować miejsca parkingowe? Inny przykład, to postój na przeciwko "gastronomika". W pobliżu nie ma dobrego parkingu i samochody stoją gdzie tylko się da, a kawałek dobrego miejsca parkingowego zarezerwowano na "złotówy". Inna sprawa - piesi. Człowiek na zdjęciu wydaje się iść do Żabki? Tuż obok ma przejście i jeśli zostanie potrącony, to będzie jego wina, nie samochodów stojących na poboczu (pewnie sam wysiadł z któregoś z nich). O ile samowolka parkingowa jest uzasadniona, bo gdzieś trzeba zostawić samochód, to trudno zrozumieć pieszych, którym ciężko podejść nieraz i 2 metry do przejścia. A przejść w mieście nie brakuje. ..
Reklama