UWAGA!

Więcej pieniędzy na Biuro Rady Miejskiej

 Elbląg, - Zwiększenie środków nie oznacza, że będę zwiększał zatrudnienie w biurze Rady, to plotki - zapewnia Jerzy Wilk
- Zwiększenie środków nie oznacza, że będę zwiększał zatrudnienie w biurze Rady, to plotki - zapewnia Jerzy Wilk (fot. Witold Sadowski)

PiS chce wzmocnić rolę Rady Miejskiej. W projekt budżetu na 2015 rok, po negocjacjach z prezydentem, wpisano dodatkowe 70 tysięcy na działalność Biura Rady Miejskiej. Ma też powstać strona internetowa rady.

W pierwszym projekcie budżetu na 2015 rok na działalność Rady Miejskiej przeznaczono 702 tysiące złotych. Radni PiS wnioskowali o zwiększenie tej kwoty o prawie 100 tysięcy złotych, po negocjacjach prezydent Witold Wróblewski zgodził się na 70 tysięcy. Dodatkowe pieniądze mają być przeznaczone m.in. na zakup komputerów do biura Rady Miejskiej i usługi telekomunikacyjne, telewizyjną transmisję obrad oraz podróże służbowe krajowe i zagraniczne. Rada Miejska ma też mieć własną stronę internetową.
       - Zwiększenie środków nie oznacza, że będę zwiększał zatrudnienie w biurze Rady, to plotki – zapewnia Jerzy Wilk, przewodniczący Rady Miejskiej. - Nadal pracuje tutaj pięć osób, tak jak pracowało za mojej prezydentury. Doszło jedynie do zamiany stanowisk między dwiema osobami, do Biura Rady przeszła jedynie pani Monika Borzdyńska, a pani, która pracowała wcześniej, na swoją prośbę została przeniesiona do Urzędu Stanu Cywilnego.
       PiS chciałby wzmocnić rolę Rady Miejskiej, dlatego wnioskowało też o 24 tysiące złotych na zakup nagród związanych z patronatami nad różnymi ważnymi wydarzeniami, które mogłaby sprawować rada. Ale ten wniosek nie przeszedł. - Ustaliliśmy za to z prezydentem Wróblewskim, że wkrótce powstanie wspólna lista wydarzeń, nad którymi prezydent i Rada Miejska obejmą wspólny patronat – mówi Jerzy Wilk.
       A dlaczego radni potrzebują pieniędzy na podróże służbowe? - Gdy byłem prezydentem przewodniczący Rady również wjeżdżał na takie spotkania, na których reprezentował Elbląg i były one finansowane z budżetu miasta. Chcemy to uporządkować, by środki były w paragrafach dotyczących działalności Rady – twierdzi Jerzy Wilk.
       Po raz pierwszy w historii znalazły się także pieniądze – 10 tysięcy złotych – na działalność Młodzieżowej Rady Miasta, o co też wnioskowało PiS. - W uchwale o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta jest zapis, że może być ona dofinansowana z budżetu. To nie będą pieniądze, które młodzi ludzie będą mogli wydać o tak sobie. Będą musieli napisać projekt czy projekty na dane przedsięwzięcia i jeśli będą one dobre, to z tej puli zostaną sfinansowane – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej.
RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • darmowa reklama Rady za publiczny grosz, a może autoreklama.
 • nie wierzę w to, co czytam. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  2
  bigas_dickas(2015-01-28)
 • mamy tu przykład tego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Chamstwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  _kioskarz_(2015-01-28)
 • Po co strona Rady Miasta? Miasto ma słabą stronę (amatorską, postawioną na jakimś darmowym CMS). Jeżeli już to trzeba stworzyć prawdziwą miejską stronę i udostępnić trochę miejsca na serwerze dla RM i ewentualnie założyć jakąś subdomenę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  4
  HermanvB(2015-01-28)
 • chyba ich. ..
 • Na podróże pani Moniki. ? Błazenada. Pomoc prawna radnym nie jest potrzebna a komputery i wycieczki tak. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  6
  Rozczarowany(2015-01-28)
 • Kur. .. .. a to nie ma tam komputerów ????? Mało mało mało wiecznie mało, ale jak coś dla mieszkańców to nie ma !!!!!by was szlag. To jest CHAMSTWOOOOO. Podróże?! Za swoje może wy pasożyty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  5
  wkurwmniebierze(2015-01-28)
 • Ja nie wytrzymam w tym mieście dłużej, dziwią się, że młodzi ludzie uciekają. Doskonale rozumieją co tu się dzieje. Zabierają pieniądze z budżetu obywatelskiego na potrzebny chodnik. A będą więcej płacić na durne biuro !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  3
  wyprowadzamsię(2015-01-28)
 • Niech radni pis oddadzą część diety i problem z bani.
 • poprzednich odwołali bo tylko kasę do siebie pchali, pana Wilka nie wybrali bo nic nie robił a Pan były prezydent jak widać dalej ma dużo do powiedzenia i rządzi miastem z drugiego fotela ciekawe czy tak będzie przez całą kadencje bo budżet może tego nie wytrzymać, zaczęli by cos dla ludzi robić a nie w podróże jeździć. życzę nam wszystkim dużo szczęścia i powodzenia z taka władzą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  mieszkaniec1980(2015-01-28)
 • "Tanie państwo" w wykonaniu większości rządzącej. ..
 • Te pieniądze nie są ani pana Wilka ani pana Wróblewskiego. Są mieszkańców miasta. Przestańcie nimi szastać. Mało wam dobrych wynagrodzeń. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  4
  bordo(2015-01-28)
Reklama