UWAGA!

Więcej rekreacji w parku Kajki

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu "Fotka Miesiąca", sierpień 2012; autor: Olivier
Zdjęcie z konkursu "Fotka Miesiąca", sierpień 2012; autor: Olivier

W parku Kajki powstanie Otwarta Strefa Aktywności. Będzie kosztować 75 tysięcy złotych, miasto pozyskało jedną trzecią kwoty na ten cel z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Otwarta Strefa Aktywności powstanie przy istniejących w parku Kajki stołach do ping-ponga. W jej skład wejdzie siłownia plenerowa, wyposażona w urządzenia do ogólnorozwojowego treningu i strefa relaksu z grami edukacyjnymi, ławkami, stojakami dla rowerów.
       - Strefa stanowi uzupełnienie zlokalizowanych w innych częściach parku: strefy z dwoma stołami do gry w tenisa stołowego oraz strefy z placem zabaw i urządzeniami siłowni zewnętrznej (innego typu niż zaplanowane w ramach przedmiotowego zadania), tworząc z nimi większy obszar do wypoczynku i rekreacji, przeznaczony dla różnych grup wiekowych - od dzieci, przez młodzież do dorosłych i seniorów – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

  Elbląg, W tym miejscu ma powstać OSA
W tym miejscu ma powstać OSA (fot. Anna Dembińska)

- Siłownia plenerowa zostanie zlokalizowana po prawej stronie strefy ze stołami do tenisa, zaś strefa relaksu – po lewej stronie.
       Koszt realizacji inwestycji to ok. 75 tys. zł z czego 25 tys. pochodzić będzie z dofinansowania z programu OSA Ministerstwa Sportu i Turystyki.
      

red. na podstawie informacji UM w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wszystko w tym parku a inne dzielnic nic. To śmierdzi i krzywdzi innych mieszkańców miasta. Czy wreszcie skończy się to szafowanie pieniędzmi tam gdzie mieszkają radni. Chce się promowac to za swoją kasę - zpensji.
 • Park Traugutta alejki że nogi połamać mozna tego radni nie widzą że toniemy w błocie idac.
 • Park przy dolince alejki spękany asfalt, powykrzywiany tu grozi kalectwo. Trasa gren vello w tym parku to porażka tego radni nie widza. Liczy się tylko park kajki.
 • Ul. Nowa tu dzieci miały kiedyś miasteczko rowerowe, została wybudowana ulica Nowa i miasteczko czyli karykatura jest dla dzieci. Tego z UM ratusza nie widzą.
 • A może by tak wreszcie porządne miejsce do rekreacji dla dzieci i młodzieży stworzyć na placu pomiędzy blokami przy ulicach: Giermków, Szkolnej i Ślusarskiej??? Od dawna wieje tu pustką, smutkiem i zniszczeniem:( Dzieci z braku miejsca do zabaw, przeskakują przez płoty, żeby skorzystać z placu zabaw przy Przedszkolu nr 19 i niejednokrotnie są stamtąd przeganiane.
 • Chwali się to ale czemu w parku Traugutta nie można wyremontowac tych alejek ? Przeciez park służy mieszkańcom by spacerowac z dziecmi jezdzic na rowerach hulajnogach czy rolkach a w tym parku sie poprostu nieda. Z wozkiem matki spacerujace nie chca tam chodzic bo dzieci wytelepie. Niech pomyślą ci którzy są odpowiedzialni za mieszkancow.
 • popieram, szczególnie, że w okolicy nie ma placów zabaw. Na Mącznej wyremontowali parking, a plac zabaw straszy starą rakietą. Na Janowskiej wybudowali parking, boisko straszy popękanym betonem, teren na plac zabaw zarośnięty. Na Starym Mieście plac zabaw - pijalnia piwa (plac przy muzeum). Boisko i plac zabaw przy szkole 21 to następny temat. Centrum miasta jest zapomniane przez władze miasta.
 • Ja bym wolała żeby nawierzchnie w Parkach nową zrobili
 • Mam nadzieję że powstanie strefa Street Workout a nie jakieś kajaczki i chodziki-bujawki dla emerytów ??? Wokół parku wypadałoby wygospodarować pas tartanu o szerokości 1 m okalającego park aby biegający mieli lepszą i bezpieczniejsza amortyzację.
 • Zróbcie w końcu taki plac zabaw jaki jest w Pasłęku to bedzie git. Proponuję park na Mickiewicza
 • Nawet ławki zabrali nie ma nic w okolicy starego miasta ani jednego placu zabaw dla dzieci w centrum starówki też tragedia kiedyś chociaż zjeżdżalnie były teraz kolejne bloki i drogi tylko rosną a szkoda tyle terenu się marnuje
 • ZAGRACANIE przestrzeni, przekształcanie w stadion. Szok, coraz mniej miejsc do spokojnego odpoczynku
Reklama