UWAGA!

Wielkie sprzątanie

Elbląg, Palącą się cysternę gasiło 25 jednostek straży pożarnej
Palącą się cysternę gasiło 25 jednostek straży pożarnej

- Gmina Elbląg usunie szkody ekologiczne powstałe w wyniku wczorajszego wypadku na krajowej „siódemce” w Nowinie pod Elblągiem - zapewnia wójt Grzegorz Nowaczyk.

Oczyszczanie miejsca, w którym spaliła się cysterna oraz dwa samochody osobowe, straż pożarna zakończyła dopiero nad ranem. Po ugaszeniu pożaru trzeba było bowiem wpompować tysiące litrów rozlanego paliwa i zneutralizować zalany nim teren.
     Mimo wielogodzinnej akcji miejsce wypadku wciąż jeszcze jest skażone. Do władz powiatu i gminy Elbląg straż pożarna wysłała dziś w tej sprawie pisma, dlatego że to samorząd powinien zrekultywować skażony teren: kilkudziesięciometrowy rów oraz przyległy do niego fragment drogi. Wójt Grzegorz Nowaczyk mówi, że gmina zajmie się tym, mimo że jezdnia znajduje się pod zarządem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych. - Rekultywacja zostanie przeprowadzona na pewno jeszcze w sierpniu – zapewnia Grzegorz Nowaczyk.
     
     
***

     
     Jak informuje elbląska policja, feralna cysterna przewoziła łącznie ponad 30 tysięcy litrów benzyny i oleju napędowego. W wypadku w Nowinie zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama