UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielu chętnych, by głosować

2020-07-06
Aktualizowany 2020-07-09 16:38
 
Elbląg, Wielu chętnych, by głosować
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

To już ostatnie chwile na pobranie zaświadczenia o prawie do głosownia przed drugą turą wyborów prezydenckich. Takie zaświadczenie upoważnia do oddania głosu poza miejscem zamieszkania. Przed drugą turą, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, a więc już w pełni wakacji, chętniej niż w dotychczasowych wyborach korzystamy z dostępnych, dodatkowych form głosowania.

Przed pierwszą turą wydano 540 zaświadczeń o prawie do głosowania, natomiast na dziś (9 lipca) do głosowania w II turze wydano już kolejnych 1100 zaświadczeń (ponad dwa razy więcej niż przed I turą).

Przypominamy, że takie zaświadczenie wydawane jest jednorazowo, w przypadku jego zagubienia nie są wydawane duplikaty! Zaświadczenia wydawane są w Urzędzie Miejskim do jutra (piątek 10 lipca, do zakończenia pracy Urzędu).

Zakończyło się już dopisywanie do spisu wyborców w Elblągu. Przed pierwszą turą dopisały się 983 osoby, a przed niedzielnym głosowaniem zrobiły to łącznie 1783 osoby.

W pierwszej turze chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło 345 osób, natomiast przed drugą turą zgłosiły się ostatecznie 394 osoby chcące głosować korespondencyjnie. I jeszcze głosowanie przez pełnomocnika, przed pierwszą turą chęć głosowania przez pełnomocnika zgłosiło 29 osób, a na II turę zgłosiło się łącznie 46 chętnych.

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama