UWAGA!

Wielu chętnych, by głosować

 Elbląg, Wielu chętnych, by głosować
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

To już ostatnie chwile na pobranie zaświadczenia o prawie do głosownia przed drugą turą wyborów prezydenckich. Takie zaświadczenie upoważnia do oddania głosu poza miejscem zamieszkania. Przed drugą turą, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, a więc już w pełni wakacji, chętniej niż w dotychczasowych wyborach korzystamy z dostępnych, dodatkowych form głosowania.

Przed pierwszą turą wydano 540 zaświadczeń o prawie do głosowania, natomiast na dziś (9 lipca) do głosowania w II turze wydano już kolejnych 1100 zaświadczeń (ponad dwa razy więcej niż przed I turą).

Przypominamy, że takie zaświadczenie wydawane jest jednorazowo, w przypadku jego zagubienia nie są wydawane duplikaty! Zaświadczenia wydawane są w Urzędzie Miejskim do jutra (piątek 10 lipca, do zakończenia pracy Urzędu).

Zakończyło się już dopisywanie do spisu wyborców w Elblągu. Przed pierwszą turą dopisały się 983 osoby, a przed niedzielnym głosowaniem zrobiły to łącznie 1783 osoby.

W pierwszej turze chęć głosowania korespondencyjnego zgłosiło 345 osób, natomiast przed drugą turą zgłosiły się ostatecznie 394 osoby chcące głosować korespondencyjnie. I jeszcze głosowanie przez pełnomocnika, przed pierwszą turą chęć głosowania przez pełnomocnika zgłosiło 29 osób, a na II turę zgłosiło się łącznie 46 chętnych.

 

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama