UWAGA!

Wielu tamten czas dobrze pamięta

 Elbląg, Wielu tamten czas dobrze pamięta
fot. Witold Sadowski

- Przed nami kolejne wybory samorządowe, gdzie potrzebne jest zaangażowanie społeczne. Jeśli zostaniemy w domu i będziemy narzekać to nic się nie zmieni – przypominał Jan Fiodorowicz, szef elbląskiej Solidarności podczas uroczystych obchodów 34. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Zobacz więcej zdjęć.

Tegoroczne obchody 34. rocznicy Porozumień Sierpniowych rozpoczęła wystawa, która ma elblążanom przypominać o prezydencie Lechu Kaczyńskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Jak mówił prezydent Elbląga NSZZ Solidarność wiele mu zawdzięcza.
       - Nigdy nie był na pierwszej linii frontu, ale robił bardzo wiele – mówił Jerzy Wilk i wspomniał, że tak początkowo to właśnie Lech Kaczyński, a nie jego brat Jarosław miał kandydować na senatora z ówczesnego województwa elbląskiego.
       Autorem zdjęć jest Maciej Chojnowski, który przez wiele lat towarzyszył prezydentowi, natomiast sama wystawa kosztowała ok. 2 tys. zł i została sfinansowana przez prywatnego przedsiębiorcę.
       Później, pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70, który mieści się na placu Solidarności, przedstawiciele władz samorządowych oraz parlamentarnych, a także związkowcy złożyli kwiaty.
       - Wielu pamięta tamten czas, obawę przed powtórzeniem Grudnia 70, ale i radość z wygranej. Nikt wtedy nie przypuszczał, że zburzy to porządek ustalony po wojnie – mówił podczas dzisiejszej (29 sierpnia) uroczystości Jan Fiodorowicz, szef elbląskiej Solidarności. - A jak dziś z tej wolności korzystamy? - dodał.
       Fiodorowicz mówił również, że po 25 latach od odzyskania niepodległości trzeba zadbać o wszystkich Polaków i wspomniał, że Solidarność to robi, choć rządzącym to się nie podoba.
       - Elblążanie pokazali w zeszłym roku, podczas referendum, że władza nie jest dana raz na zawsze – mówił szef Solidarności w Elblągu. - Przed nami kolejne wybory samorządowe, gdzie potrzebne jest zaangażowanie społeczne. Jeśli zostaniemy w domu i będziemy narzekać to nic się nie zmieni.
      
      
mw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Solidarność ramię w ramię z PiS-em?
  • To ważna rocznica ale skoro na wybory chodzi 12-14% obywateli to czy rozpasający się politycy którzy dbają o dobro swoje i swojej rodziny, a nie o Polaków, to w końcu Elbląg nie poprosi Pana Putina o pomoc skoro tak drogi jest gaz, droga benzyna, nie ma pracy dla ludzi młodych i miasto wymiera, a bogacą się i rozpasają tylko politycy a nie firmy, które inwestują, może lepiej niech pojadą do Brukseli wszyscy z PO, PiS i Kota, a tu zarządzać będą Rosjanie, tam tanie paliwo i transport, tani gaz to szansa dla rozwoju Elbląga, skoro Polska nie zapewnia rozwoju Elbląga to może jest takie wyjście, no nie wiem, ale najważniejsze aby obywatele miasta byli zadowoleni, a nie rozpasający się politycy albo PO czy PISSU
  • 86% nie czuje więzi z Państwem a to jest efektem troski Elit Politycznych o obywatela, 14% - marne Elity
  • Upolitycznienie związków zawodowych to totalna porażka. Właśnie to przyklejanie się Solidarności do partii politycznych, spowodowało odejście od działalności wielu pożytecznych ludzi. A teraz puszcza się w niepamięć ich dokonania i próbuje się wymazać ich nazwiska z historii związku.
  • Pamiętam, pamietam! jak wtedy już Kaczyńscy manipulowali. Jak nie chcieli wpuścić na zebranie mnie dlatego, ze nie klaskałem im. Pamietam, że w czasie stanu wojennego mając dostęp do bibuły nic o nich nie słyszałem. Pamiętam, że głośno zaczęło być o nich po podpisaniu porozumień, a w tym dniu nocowałem w hotelu na Długiej. Pamiętam i nigdy nie zagłosuję na wielkiego wodza, słoneczko narodu Jarosława. Pamietam jako antykomunista!
  • po 25 latach wolności, jak dziś Tuska wybrali na główną postać Europy, to szacun dla Niego, czy go lubię czy nie bo to nie elblążanie go wybrali, ale Europa, wypowiedź dyrektora pisu Kaczyńskiego - poniżej poziomu " to był zły premier, bardzo zły premier" to k-a a, co z niego był za premier ? czy ktoś go pamięta? tego typu pan z jego partii rządzi może i dobrze rządzi miastem ponad 100tyśięcznym, ale zaufania już nie może dostać, dalej i takie kandydują te same nic nie wnoszące postacie, więc na wybory samorządowe zakładam frekwencję 11%
  • bukmacherzy zacierają ręce :)))))
Reklama