UWAGA!

„Wierzymy, że udało się uniknąć najgorszego”

 Elbląg, „Wierzymy, że udało się uniknąć najgorszego”
(fot. Michał Skroboszewski)

- Na szczęście w wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z pracowników zakładu, ani osoby biorące udział w akcji gaśniczej. Obecnie trwa wstępne szacowanie strat, które wykazało, że w trakcie zdarzenia spaleniu uległ magazyn tworzyw do produkcji. Dzięki akcji gaśniczej podjętej początkowo przez pracowników przedsiębiorstwa ML Sp. z o.o. i kontynuowanej przez jednostki Straży Pożarnej, infrastruktura produkcyjna nie uległa zniszczeniu – informuje zarząd firmy ML z Gronowa Górnego w przesłanym do mediów komunikacie.

Dziś w nocy (18 listopada) wybuchł pożar na terenie zakładu produkcyjnego recyklatów ML Sp. z o.o. w Gronowie Górnym. W tej chwili trwają dalsze czynności gaśnicze prowadzone przez jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na szczęście w wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z pracowników zakładu, ani osoby biorące udział w akcji gaśniczej.

Przedsiębiorstwo ML Sp. z o.o. na bieżąco prowadzi ćwiczenia przeciwpożarowe (ostatnie miały miejsce w dniu 20 października br.), doskonaląc współpracę przeszkolonych pracowników zakładu z profesjonalnymi jednostkami Straży Pożarnej. Wierzymy, że dzięki konsekwentnie realizowanym szkoleniom udało się uniknąć najgorszego.

Obecnie trwa wstępne szacowanie strat, które wykazało, że w trakcie zdarzenia spaleniu uległ magazyn tworzyw do produkcji. Dzięki akcji gaśniczej podjętej początkowo przez pracowników przedsiębiorstwa ML Sp. z o.o. i kontynuowanej przez jednostki Straży Pożarnej, infrastruktura produkcyjna nie uległa zniszczeniu. Ustalenie przyczyny pożaru pozostaje w gestii właściwych służb, w związku z czym przedstawiciele ML Sp. z o.o., czekają na ostateczne ustalenia biegłych. Podobnie oszacowanie pełnego zakresu zniszczeń i strat nastąpi dopiero po zakończeniu wszelkich czynności na miejscu zdarzenia.

Przedsiębiorstwo w najbliższych dniach funkcjonować będzie w ograniczonym zakresie, reaktywując pracę poszczególnych działów. Obecnie magazyn, logistyka i działy handlowe funkcjonują bez ograniczeń, realizując bieżące transporty.

Przedsiębiorstwo ML Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku od 2000 roku, działając w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym, zgodnie z regułami Europejskiego Zielonego Ładu. Produkcja wysokogatunkowych recyklatów tworzyw sztucznych wpisuje się w plany Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska naturalnego. Kluczem do realizacji tych założeń jest rozwój przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem, stanowiących podstawę rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zarząd ML spółka z.o.o
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Syfu narobił i jeszcze pewnie kase dostanie. Kto beknie za te toksyny, za te emisje i za akcje?? Na placu pełno niezabezpieczonego i mokrego badziewia. Kto za to odpowiada?? Mam nadzieje, że Portel przyjrzy się sprawie i napisze jakie konsekwencje i kto je poniósł.
 • Jaki magazyn, śmietnik. Magazyn to byłby gfyby odpady były poprzedzielane polami wolnymi, gdyby były boksy, a tak spaliło się składowisko "o obiegu zamkniętym"
 • Nie od dziś wiadomo, że śmieci najlepiej przechowywać w chmurze. To teraz jest na topie!
 • taki syf powinien być składowany w halach z systemem sygnalizacji o pożarze oraz siecią automatycznego gaszenia a nie pod chmurą. milioner za pieniądze ue chwali się mocami przerobowymi, proszę o informację co dziś wdychamy razem z powietrzem. zamiast spodziewanego milionowego odszkodowania powinien dostać milionowe kary.
 • Trole internetowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  22
  slivek(2021-11-18)
 • polecam zobaczyć co elity planują wdrożyć: "RE:SET 3 BaldTV". Również inne odcinki na kanale BaldTV o np CBDC albo o celowym ograniczaniu produkcji zywności ogolnie wszystko powiązane również z pandemią. Niestety kolejne etapy stopniowo materializują się. - podrzucam czyjś post, bo naprawdę warto obejrzeć, wiedzieć nieco więcej, i może coś zrobić ze swoim życiem, póki jeszcze możemy :)
 • portelowi nie zależy żeby przyjrzeć się sprawie, bo gdyby nie takie wypadki to portel nie miałby o czym pisać
 • Dziwne, że firmy ubezpieczeniowe jeszcze coś takiego chcą ubezpieczać, biorąc pod uwagę, że każde składowisko odpadów czy śmieci - kończy się TAK samo, TAK JAK ktoś napisał wysokie kaucje, kontrole I zalecenia składowania rozproszonego, aby zminimalizować zagrożenia. Obecny Stan składowania, jest zaprzeczeniem bezpieczeństwa p. poz. Odpowiedzialni za ten Stan rzeczy jest, miasto (UM), Ginny, I Sołectwa, każdy w obrębie swoich granic, Straż Pożarna, powinna skontrolować wszystkie skladowiska, I wystswić kary za nieprawidłowe składowanie, była by to dobra podstawa do odmowy wypłacania wysokich odszkodowań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  7
  Uczciwy Bo I sprawiedliwy(2021-11-18)
 • @Qwertypoiu - Kto się przyjrzy? Komu na tym zależy? Napiszesz artykuł, coś tam na nich znajdziesz, ale zero dowodów i potem kilka lat ciągania po sądach. Spaliło się, Elbląg się nawdychał toksyn, po co drążyć temat. ..
 • Połącz kropki: 3 tyg temu strażacy mieli tam szkolenie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  5
  668855(2021-11-18)
 • Moja mama mowi dzis do mnie: patrze przez okno o 5:00 a tam wschod slonca byl po drugiej stronie, hahaha
 • Wierzenie we wszystkie teorie spiskowe to może być początek schizofrenii. Polecam się przebadać.