UWAGA!

Teraz ja - Wieża widokowa to jest to!

 
Elbląg, Widok na Gęsią Górę
Widok na Gęsią Górę (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

W ostatnich tygodniach na łamach jednego z elbląskich portali internetowych ukazały się informacje o pomyśle elblążanina Krzysztofa Jaworskiego, aby na Górze Chrobrego wybudować wieżę widokową. Pomysłowi temu przyklaskują politycy z naszego podwórka. Tylko przyklaskują.

Popieram pomysł pana Krzysztofa. Ciekawa atrakcja dla elblążan jak i odwiedzających nas gości. O takim rozwiązaniu wspomniałem trzy lata temu na łamach portElu. Szkoda, że wtedy nikt nie podjął polemiki.
       W dalszym ciągu twierdzę, że postawienie wiaty na Gęsiej Górze to był zły pomysł. W tamtym okresie nikt nie chciał zauważyć, że pieniądze z budżetu obywatelskiego akurat w tym przypadku można było wydać inaczej. Pojawiały się też pomysły, aby na Gęsiej Górze założyć monitoring, który odstraszałby wandali. To tylko potwierdza, że wiata grillowa to nie był trafiony pomysł.
       Góra Chrobrego jest idealnym miejscem na stok narciarski zimą i latem (igielit). Obok jest park linowy. Jako dodatkową atrakcję można wybudować zjeżdżalnię grawitacyjną, czyli tor rynnowy. Druga z naszych gór, Gęsia Góra, to jest idealne miejsce na wieżę widokową. Można pójść z marzeniami dalej i połączyć obie góry drewnianym pomostem. Wchodzimy na jednej, schodzimy lub zjeżdżamy na drugiej górze. Taki spacer wśród koron drzew jak na Słowacji, Czechach czy ścieżka budowana w Krynicy Zdrój.
       Byłem na Słowacji i mogę potwierdzić, że zainteresowanie jest ogromne. Do tego naprawiony czerwony szlak,  wyremontowany amfiteatr, zagospodarowany zapomniany tor saneczkowy, odkryty basen dla nas mieszkańców do ochłodzenia się latem no i z sentymentem wspominana kolej nadzalewowa, która z odkrytymi wagonikami zabierałaby podróżnych na podziwianie pięknych krajobrazów Wysoczyzny Elbląskiej. Może wówczas turyści chętniej będą zaglądać do naszego miasta. Może jest możliwość sfinansowania takich pomysłów ze środków unijnych. Jeśli Unia przekazała pieniądze na absurdalne pomysły takie jak niektóre lotniska czy baseny termalne, gdzie wodę trzeba podgrzewać, to może nam coś skapnie.
       Kibicujmy pomysłowi pana Krzysztofa. Takie inicjatywy trzeba popierać, a miasto tylko na tym skorzysta, może zacznie rozkwitać.
      
Mex.
Liczba publikacji: 34
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.7 3 38

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama