UWAGA!

Wikingowie czekają na Was

 
Elbląg, Wikingowie czekają na Was
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Wikingów w Elblągu odbędzie już w lipcu, a nie jak dotychczas w sierpniu. Miłośnicy historii wikingów mogą włączyć się w organizację festiwalu. - Spotkanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek, 28 czerwca o godz. 18 na południowym narożniku Wyspy Spichrzów, obok budynku przy ul. Warszawskiej 55 – zaprasza Wojciech Ławrynowicz, organizator festiwalu.

To będzie już trzynasty festiwal wikingów w Elblągu, ale dziesiąty w obsadzie międzynarodowej. Do Elbląga w dniach 7-8 lipca ma przyjechać około 300 odtwórców historycznych, pasjonujących się życiem i zwyczajami wikingów. Z okazji dziesiątego jubileuszu imprezy przypłyną też do elblążan wyjątkowi goście – legendarny w wikińskim świecie Jarmeryk i jego załoga, na dwóch drakarach, najpiękniejszych obecnie w Polsce replikach statków, jakie w X w. pływały po wodach w rejonie dzisiejszego Elbląga.
       - W tym roku organizujemy festiwal w lipcu, a nie jak dotychczas w sierpniu, by nasza impreza nie kolidowała z innymi podobnymi wydarzeniami. Dzięki temu przyjedzie więcej uczestników, będzie ich około 300, w tym silna 30-osobowa ekipa z Rosji. Ma być także reprezentant Litwy, która akurat w lipcu świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości – zapowiada Wojciech Ławrynowicz, organizator festiwalu.

 


       Na Wyspie Spichrzów, jak co roku, stanie wikińska osada. Organizatorzy przygotowali też dla odwiedzających wiele ciekawych gier i zabaw nawiązujących do tamtych czasów. Atrakcją będą też walki wojów oraz rejsy wikińskimi łodziami, w tym łodzią „Świętosławą” (najpiękniejszą i najstarszą w Polsce) i „Morąg” 18-metrową (najdłuższą w kraju). Do Elbląga przypłynie prawdopodobnie także replika łodzi kaszubskiej.
       Zanim jednak elblążanie przeniosą się w czasy wikingów, mogą już w czwartek, 28 czerwca, spotkać się z organizatorami festiwalu.
       - Zapraszamy o godz. 18 do południowego narożnika Wyspy Spichrzów, gdzie na łonie przyrody będzie można porozmawiać na temat wikingów i samej imprezy. Szukamy chętnych, którzy chcieliby pomóc w organizacji imprezy oraz firm i instytucji, które zechcą ją wesprzeć – dodaje Wojciech Ławrynowicz.
       Impreza odbywa się dzięki wsparciu finansowemu prezydenta Elbląga i pod patronatem honorowym marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezydenta Elbląga.
      


       Patronat medialny nad Festiwalem objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama