UWAGA!

Wirtualna wycieczka dla każdego

 Wirtualna wycieczka dla każdego

Uwielbiasz historię i oglądanie muzealnych eksponatów? Prowadzisz zajęcia edukacyjne? A może piszesz pracę magisterską? Wejdź na stronę cyfrowewm.pl i zobacz, jakie materiały i obiekty znajdują się muzeach Warmii i Mazur.

Obiektów muzealnych nie można dotykać, można tylko na nie patrzeć. Teraz także na Twoim komputerze. Czy wiesz, że na stronie cyfrowewm.pl znajdziesz pierwszą na Warmii i Mazurach wirtualną kolekcję historycznych przedmiotów i warmińskich kapliczek?
      
       W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu działa Regionalna Pracownia Digitalizacji, która jako pierwsza w województwie dygitalizuje w technice 3D. Teraz kultura, dla każdego jest na wyciągnięcie ręki, bo w pracowni cyfrowane są eksponaty muzealne, które potem można oglądać na stronie cyfrowewm.pl. Materiały pozwalają także na prowadzenie lekcji edukacyjnych e-learningu w utworzonej Pracowni Edukacji Regionalnej. Dzięki digitalizacji 3D można odbyć wirtualny spacer poprzez muzea, a także zobaczyć wybrane z nich w przybliżeniu, z każdej strony. Zwiększenie dostępności zbiorów, upowszechnianie wiedzy dotyczącej dziedzictwa kulturowego służyć ma także muzeom z Warmii i Mazur – ma pomóc im wrócić do świadomości, przede wszystkim młodych ludzi.

 


       Eksponaty, które można oglądać na stronie cyfrowewm.pl pochodzą z: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu.
      
       Cyfrowewm.pl to strona internetowa, która w ubiegłym roku powstała dzięki projektowi "Cyfrowe Warmia i Mazury" dofinansowanego ze środków Europejskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.


       ----- Ogłoszenie płatne -----

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie