[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wizyta dowódców grupy bojowej stacjonującej na Litwie

 
Elbląg, kpt. Paulina Montewka
kpt. Paulina Montewka

Dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód spotkał się z dowódcami grupy bojowej, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO stacjonuje na Litwie.

Służba żołnierzy niemieckich, którzy obecnie wchodzą w skład grupy bojowej stacjonującej na Litwie, dobiega końca. Już niedługo zastąpi ich kolejny, już szósty, kontyngent. W związku ze zbliżającą się rotacją oraz przekazaniem dowodzenia grupą bojową, 26 lipca, obaj dowódcy, zdający i obejmujący obowiązki, przybyli do Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W). Podczas wizyty z dowódcą grupy bojowej ppłk. Peerem Papenbroockiem oraz jego następcą ppłk. Rouvenem Habelem spotkał się dowódca DWDP-W gen. dyw. Krzysztof Motacki. Obaj oficerowie spotkali się również z przedstawicielami dowodztwa dywizji. W trakcie spotkań rozmawiano, przede wszystkim, na temat wspólnych ćwiczeń, które odbywać się będą w tym roku oraz w kolejnych latach.
       Decyzję o wzmocnieniu wschodniej ściany Sojuszu Półnoatlantyckiego zapadły podczas Szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w 2016 roku. W ramach tzw. wzmocnionej wysuniętej obecności NATO (ang. - enhanced Forward Presence – eFP) w Państwach Bałtyckich i w Polsce rozmieszczone zostały wielonarodowe, batalionowe grupy bojowe. Pierwsza z nich - grupa bojowa na Litwie – rozpoczęła funkcjonowanie już na początku 2017 roku. Jej państwem ramowym są Niemcy. Oprócz nich służą w niej również żołnierze z Belgii, Czech, Holandii, Norwegii oraz przedstawiciele Islandii.
      
mjr Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Już dawno temu pisałem że to fikcja literacka tym bardziej militarna, w dodatku bardzo niebezpieczna bo stwarza pozory bezpieczeństwa, to wszystko ma tylko ładnie wyglądać, siła reagowania tej grupy bojowej jest beznadziejnie słaba bo nikt sie nie odważy próbować się z Rosją ryzykując stratę lub zniszczenie swojego terytorium, po za tym ci żołnierze mają swoich dowódców i swoje rządy które im płacą i wykonują rozkazy swoich dowódców nie rozkazy władzy polskiej bo nie są żołnierzami RP nie są nawet najemnikami są tutaj po prostu na wycieczce.
Reklama