UWAGA!

Woda straszy

W powiecie elbląskim obowiązuje pogotowie powodziowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Pasłęka i na terenie wiejskiej gminy Elbląg. Wysoki stan wód i lokalne podtopienia występują jednak w każdej z gmin powiatu elbląskiego.

Jak mówi Stanisław Sołowiej z powiatowego sztabu kryzysowego, najtrudniejsza sytuacja jest teraz w okolicach miejscowości: Węzina, Dłużyna, Nowy Dwór i Lisów. Na razie nie ma mowy o ewakuacji mieszkańców, ale straż pożarna i ochotnicy pracują nad zatamowaniem wody.
     - Poziom wód w rzeczkach i rzekach, które od strony wschodniej wpadają do jeziora Drużno, waha się w granicach stanów ostrzegawczych – wyjaśnia Sołowiej. – One jednak generalnie nie stwarzają większego zagrożenia. W dalszym ciągu szaleje tymczasem rzeka Wąska.
     W rejonie Węziny woda przerwała wał, zalewa poldery w kierunku Dłużyny i na razie sytuacja jest trudna do opanowania. Dobra wiadomość jest taka, że Drużno i Zalew przyjmują napływające z wyższych partii masy wody. W Batorowie woda sięga 5, 24 metra. Do przekroczenia stanu ostrzegawczego jest więc jeszcze sporo - ponad 60 centymetrów.
     W najbliższych godzinach spodziewany jest dość silny, północny wiatr.
     - Północny wiatr nie jest dobry, ale myślę, że krzywdy nam nie zrobi, bo na Zalewie jest lód i może nie będzie cofki - mówi Stanisław Sołowiej. - Przymrozki, które także mają się pojawić, na pewno też ułatwią nam życie, bo poziom wody będzie się obniżał.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama