UWAGA!

Wolne miejsca w przedszkolach

W tym roku rodzice zgłosili 2 989 wniosków o przyjęcie dzieci do elbląskich przedszkoli. Po weryfikacji przeprowadzonej przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta okazało się, że rodzice składali wnioski do wielu przedszkoli jednocześnie. Rekordziści złożyli wnioski do siedmiu przedszkoli.

W związku z tym zwolniło się 79 miejsc w przedszkolach. Ponadto elbląskie władze wspólnie z dyrektorami przedszkoli zorganizują trzy dodatkowe oddziały w przedszkolach nr 14, 17 i 29. W ten sposób zabezpieczy się miejsca w przedszkolach wszystkim dzieciom w wieku od 3 do 6 lat - zapewnia Urząd Miasta.
     Ponadto są jeszcze wolne miejsca w Przedszkolu Katolickim: 3-latki - 15 wolnych miejsc, 4-latki - 12, 5-latki - 17 oraz w oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych (w sumie 144 wolne miejsca):
     Szkoła Podstawowa nr 1 - 2 wolne miejsca,
     Szkoła Podstawowa nr 4 - 10,
     Szkoła Podstawowa nr 6 - 11,
     Szkoła Podstawowa nr 8 - 3,
     Szkoła Podstawowa nr 9 - 18,
     Zespół Szkół nr 1 - 2,
     Szkoła Podstawowa nr 14 - 5,
     Szkoła Podstawowa nr 15 - 9,
     Szkoła Podstawowa nr 16 - 10,
     Szkoła Podstawowa nr 19 - 15,
     Szkoła Podstawowa nr 23 - 25.
     
     W przypadkach pojawienia się problemów w przyjęciu dziecka do przedszkola należy się kontaktować z inspektorem Wydziału Edukacji Marią Leszczyńską (tel. 055 239 34 62).
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I jak ma się do takiej sytuacji tworzenie (na razie naszczęście plany) pierwszych klas, gdzie w 2009 roku w jednej ławce siedziałyby 6-latki bez zerówki z 7-latkami po zerówce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2008-05-20)
 • W przedszkolu 14,17 i 29 zostanie zabrana sala, która służy teraz do gimnastyki, rytmiki, nauki jez. angielskiego itp. Tworzac nową grupę, dzieci które teraz uczęszczają do tych przedszkoli będą musiały dodatkowe zajęcia mieć na korytarzu przy schodach. Czy właśnie w ten sposób dba się o bezpieczeństwo dzieci ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rodzic(2008-05-20)
 • mój syn też jest "ofiarą" dodatkowej grupy w przedszkolu, która powstała kosztem sali gimnastycznej. apeluję do rodziców dzieci, które będą uczęszczać do tych wymienionych przedszkoli, które tworzą dodatkowe grupy, pytajcie, gdzie wasze dzieci będą miały zajęcia ruchowe: tańce, gimnastykę, zabawy ???? urzędnikom, a szcególnie genialnej Pani Naczelnik Wydzialu Edukacji zbyt łatwo przychodzą takie decyzje. w końcu papier wszystko przyjmie, w sprawozdaniu wygląda dobrze, w rzeczywistości to porażka. mama
 • W przedszkolu mojego dziecka nie ma sali gimnastycznej - zajęcia ruchowe odbywają się na sali lub na dworze czy też w innych obiektach (tańce). Wolę taką sytuację niż widzieć moje dziecko w szkole jako 6-latka, w szkole nie przystosowanej do tego, dodam, z opieką do 11:00 a potem świetlica, bez 3 posiłków. .. Temat rzeka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2008-05-20)
 • Rodzice zastanówcie się zanim póścicie swoje pociechy do przedszkola gdzie będą zamknięte w swoich salach na cały dzień. Ponieważ nie będą miały gdzie ćwiczyć i tańczyć. Te dodatkowe zajęcia sprawiają dzieciakom ogromną radość. Gorąco proszę nie odbierajmy im tego co im sprawia radość. A przede wszystkim bezpieczeństwo. Gimnastyka na korytarzu, przeciesz to chory pomysł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rodzic(2008-05-20)
 • Łatwo Wam mówić rodzice których dzieci już uczęszczają do przedszkoli. A co z tymi dla których zabrakło miejsc!? Choć oboje z mężem pracujemy niestety nasz syn nie znalazł się na liście "3" latków w żadnym z dwóch przedszkoli do których złożyliśmy karty. I co z dziesiątkami dzieci dla których miejsc w przedszkolach nie ma ? Chyba lepszym rozwiązaniem jest utworzenie nowych grup kosztem sal gimnastycznych bo dlaczego te dzieci nie maja uczęszczać do przedszkola!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziona(2008-05-20)
 • W trzech przedszkolach mają być zorganizowane sale dla dodatkowych grup dzieci, a co na to przepisy bhp i ppoż???? Dyrektorzy placówek są osobiście odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w swoich przedszkolach. Czy to, że urzędniczą decyzją każe im się łamać przepisy bezpieczeństwa i ponosić ogromne ryzyko jest słuszne????? Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, czy jako odpowiedzialna matka posłałaby Pani swoje małe dziecko do przedszkola, gdzie nie są przestrzegane przepisy bezpieczeństwa (zresztą na Pani polecenie) ????? Do przedszkola, które było zmuszone zrezygnować z zajęć rytmiczno-ruchowych, które to zajęcia są przecież objęte minimum programowym?!?!?!? Albo w którym zajęcia te odbywają się na korytarzu obok schodów?!?!?! Decyzja dotycząca tych trzech przedszkoli jest kompletnie dla mnie niezrozumiała. .. Aż się boję co to będzie, bo moje dziecko chodzi do jednego z nich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamina(2008-05-20)
 • do Mamina: a co mają do tego przepisy bhp? Czy w każdym przedszkolu jest sala gimnastyczna? W przedszkolu mojego dziecka nie ma, a mimo to jest i rytmika i gimnastyka i tańce (poza przedszkolem) i żadne z tych zajęć nie odbywa się na korytarzu. Sale są na tyle duże, że w miejscu do zabaw, na dywanie można przeprowadzić również rytmikę itp. do zawiedziona: zgadzam sie z tym, że spory kłopot mają rodzice pracujący, bo dla nich żadnym tłumaczeniem jest ewentualny brak sali gimnastycznej dla ich dzieci, kiedy jako alternatywę mają wynajęcie opiekunki za dużo większe pieniądze, niekoniecznie z doświadczeniem i nie koniecznie będzie to osoba polecana. Reasumując imho dramatem nie jest brak sali gimnastycznej, a pozamykane parę lat temu przedszkola, a tym samym w efekcie brak miejsc dla dzieci w pozostałych. Powstają pomysły na wypchnięcie 6-latków do szkół, co przeraża mnie w równym stopniu jak to, że nie ma miejsc dla dzieci, których rodzice pracują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2008-05-20)
 • witajcie rodzice, jestem matką synka, który chodzi do jenego z przedszkoli, gdzie mają zabrrać salę gimnastyczną. Jestem zbulwersowana, tym że tak się dzieje. Wiem, że wiele imprez będzie musiało się odbyć poza przedszkolem, ale to nie jest dobre szczególnie dla dzieci, które zaczną chodzić do przedszkola. Jest wiele imprez, które powinny odbywać się w przedszkolu min. mikołajki itd. .. pytam gdzie na sali gdzie pomieszczą się dzieci, a rodzice gdzie. Przeciez każdy chce zobaczyc swoja pociechę i zarówno w dniu matki czy w dniu ojca. Nie mówię nic o zjaeciach z rytmiki, to one daja dziecia wiele śmiechu, zabawy i ruchu, czy mądre jest to, żeby odbylo sie to na korytarzu, Chyba nie!!!!!. Dziekuje Wydziałowi Edukacji za takie nieprzemyślane i beznadziejne decyzje, niech sami ćwiczą sobie na korytarzu, powodzenia
Reklama