UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspólnie odbudować Bażantarnię

 
Elbląg, Wspólnie odbudować Bażantarnię
(fot. Czytelnik)

Jak sprawnie odbudować i zabezpieczyć czerwony szlak oraz koryto Srebrnego Potoku w Bażantarni, które zostały zniszczone podczas powodzi we wrześniu 2017 roku? W tej sprawie z inicjatywy prezydenta Witolda Wróblewskiego odbyło się w tym tygodniu spotkanie z udziałem m.in. Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego oraz Aleksandry Bodnar, dyrektor Wód Polskich RZGW Gdańsk.

Przypomnijmy, że leżący w Parku Bażantarnia czerwony szlak jest własnością samorządu, natomiast rzeka, jej koryto, linia brzegowa i skarpy są we władaniu Wód Polskich. Obie strony zgadzają się, że naprawa zniszczeń jest bardzo ważna i chcą wspólnie podzielić się poszczególnymi zadaniami i ich kosztami.
       W trakcie spotkania zapoznano się z prezentacją ukazującą szkody, jakie wystąpiły po powodzi w popularnej wśród mieszkańców Bażantarni. Miasto szacuje, że na kompleksową naprawę wszystkich zniszczeń potrzeba kilku milionów złotych. Przedstawiciele samorządu wskazywali również na poniesione już koszty związane z doraźną potrzebą uprzątnięcia i zabezpieczenia szlaku. Aby szlak mógł zostać dopuszczony do bezpiecznego użytkowania w pierwszej kolejności należy naprawić pięć newralgicznych miejsc (kwota ich naprawy szacowana przez Wody Polskie to ok. 2 mln złotych).
       Prezydent zwrócił się do przedstawicieli Wód Polskich o porozumienie określające kompetencje poszczególnych właścicieli, a także zakres napraw. Uzgodniono, że Wody Polskie zabezpieczą środki finansowe na odbudowę zniszczeń w Bażantarni. Swój wkład finansowy będzie miał również samorząd elbląski, mowa o 350 tys. złotych z przeznaczeniem na naprawę czerwonego szlaku. Wystąpienie o dodatkowe środki do MSWiA zadeklarował także wojewoda warmińsko-mazurski.
       Zakres prac po stronie Wód Polskich dotyczyć będzie koryta rzeki, umocnienia skarp i odbudowy linii brzegowej. Miasto Elbląg z kolei naprawi ścieżkę, którą prowadzi czerwony szlak.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • "Wystąpienie o dodatkowe środki do MSWiA zadeklarował także wojewoda warmińsko-mazurski".
 • Czas leci lecz ludzie pamiętają i podczas kolejnych wyborów poleci wróbelek oraz komunistyczna sitwa która uczyniła Elbląg miastem zaściankowym.
 • A co tam jest do naprawy? Wystarczy poszerzyć zawężony w kilku miejscach szlak wgryzając się w skarpe. Mostek z belek to chyba nie filozofia zbudować. Z tych kosmicznych 2mln ile tak naprawdę jest potrzebne do tych kosmetycznych robótek?
 • Przy okazji wyremontujcie w końcu basen
 • Zostawcie Bażantarnię w spokoju, to jest las a nie park miejski. Tam żyje i rozwija się pudliszek mały, ekolodzy, do dzieła!
 • panowie u władzy będą debatować, spotykać się, urzędować, deklarować, projektować, zaproście jeszcze 1 sekretarza pomożecie taaakkk pomożemy, zatrudnijcie za dolary profesorów inżynierów z San Diego, Seulu, Paryża, Moskwy i Tokyo do tego wielkiego projektu w ramach współpracy i przyjaźni, bo sami nie wiecie co robić jak robić no to profesorowie inżynierkowie wam powiedzą.
 • Takie spotkanie powinno odbyć się jakieś 20 miesięcy temu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  1
  lolek234(2019-07-11)
 • Może ktoś wie jakim cudem przy poprzedniej powodzi tak szybko naprawiono szlak? Czy wystarczyło że wodami nie władał dziwny twór stworzony do pobierania pieniędzy a nie ich oddawania?
 • To dobrze, że coś się dzieje w tym temacie. Na naprawę są potrzebne grube miliony PLN.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  12
  Jamess(2019-07-11)
 • Bażantarnia swoją drogąszybki nurt,zbiornik retencyjny by się przydał,no a dalej za dolinką jak była powódz ktoś za to bierze pieniądzi żeby takie rzeczy przewidywać,zapomniel?ście
 • Bażantarnia to nie problem miasta! Jego możliwości kończą się za tzw. muszlą koncertową. Reszta to zadania Lasów Państwowych i administracji rządowej. Nie jest w interesie miasta inwestowanie w nią z jego budżetu, bo przede wszystkim to nie jest własność naszego samorządu. Jedyne co można zrobić to właśnie żądać, aby te instancje wykonały swoje obowiązki. Widać, że większość komentujących żyje jeszcze w poprzednim systemie i nie pojmuje, że Bażantarnia to już przestał być problem miasta. Wciąż wam się wydaje, że nadal jest PRL i trzeba wszystko zapewnić ludowi pracującemu. To już było i nie wróci no chyba, że zmartwychwstanie towarzysz Władimir Ilicz Lenin. Także przestańcie winić za obecny stan tego kompleksu obecne jak też i byłe władze miasta.
 • Wóda Polska - to jest to
Reklama