[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyborca apeluje do radnych (opinia)

 
Elbląg, Wyborca apeluje do radnych (opinia)
(fot. Anna Dembińska)

„Za swoją "pracę" w radzie każdy z Was weźmie rocznie kilkanaście tysięcy złotych. To wystarczający powód, by chociaż ten jeden raz poważnie ją potraktować” – apeluje nasz Czytelnik w liście otwartym do elbląskich radnych przed głosowaniem na temat budżetu miasta na 2019 rok.

Panie i Panowie, Szacowni Radni naszego Miasta.
       Przed Wami najwaźniejsza decyzja w pięcioletniej kadencji. Decyzja, która może pozwolić Wam spełnić tak pięknie składane niedawno wyborcze obietnice. Uchwalenie budżetu na bieżący rok i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata następne.
       Spróbujcie ten jeden raz potraktować poważnie siebie i pełnioną, odpłatnie przecież, funkcję. Zapoznajcie się z uchwałą nr XXIX/627/2010 Rady Miejskiej, szczególnie paragrafami 12 i 13 i przygotujcie zgodnie z nimi poprawki do budżetu zaproponowanego przez Pana Prezydenta.
       Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że paragraf 13 wyraźnie precyzuje, że rozpatrzenie na sesji projektu uchwały budżetowej obejmuje m.in. przedstawienie przez Przewodniczącego Komisji Finansowo-Budżetowej "wniosków dotyczących zmian w projekcie uchwały budżetowej". Trzeba tylko te wnioski przygotować zgodnie z obowiązującą procedurą, a to wymaga trochę solidnej pracy, a nie tylko oratorskich popisów na niby-debacie.
       Za swoją "pracę" w radzie każdy z Was weźmie rocznie kilkanaście tysięcy złotych. To wystarczający powód, by chociaż ten jeden raz poważnie ją potraktować. Przeczytać założenia budżetowe, przedyskutować proponowane inwestycje, nie godzić się na blokowanie środków na zadania, które w tym roku nie ruszą i przesunąć je na tak potrzebne społeczne inicjatywy. Macie w rękach instrumenty, by to zrobić, a zamiast tego tracicie czas na bieganie do Prezydenta i wypraszanie łaski. To Wy decydujecie, co się w budżecie znajdzie, Prezydent tylko proponuje, a potem jego zadaniem jest wykonanie Waszej decyzji.
       Nie oczekuję już z Waszej strony szacunku dla nas, mieszkańców i Waszych wyborców. Oczekuję jednak szacunku dla Was samych, Waszych słów i obietnic oraz powagi i szacunku dla pełnionej funkcji.
      
Elbląski Wyborca (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Chcielibyśmy dodać, że jest to zasługa naszego wodza i dobrodzieja, Wróbla. Załoga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 6
  hd(2019-01-11)
 • " przedstawienie przez Przewodniczącego Komisji Finansowo-Budżetowej wniosków dotyczących zmian w projekcie uchwały budżetowej". Trzeba tylko te wnioski przygotować zgodnie z obowiązującą procedurą, a to wymaga trochę solidnej pracy, a nie tylko oratorskich popisów na niby-debacie ", a Kim jest z zawodu i za doświadczenia Pani Krystyna Urbaniak, PRZEWODNICZĄCA ? Która weszła do RM z Okręgu 1 z 132 głosami poparcia za Panią dyrektor Iwonę Mikulską ? Bo może, tu SĄ odpowiedzi ? ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 2
  Nie"słup"(2019-01-11)
 • Nic nie warte wypociny pseudo anonimowego autora, który wstydzi się nazwiska własnego i własnych myśli? A może jest byłym radnym który nie dostał się do obecnej rady bo tak zadecydował suweren?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 14
  Kat_Na_Idiotów(2019-01-11)
 • Panie wyborco, czy Ty nie widzisz że tak marnego składu Rady Miejskiej w historii Elbląga nie było. Zmiennicy, zamiennicy, dolosowywani i to wszystko w jednym KWW, co to ma być?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  kolo(2019-01-11)
 • " Za swoją "pracę" w radzie każdy z Was weźmie rocznie kilkanaście tysięcy złotych " KILKANAŚCIE ! ! ? KILKADZIESIĄT !! " W zależności od tego, kto jakie funkcje pełni w Radzie, takie otrzymuje wynagrodzenie. I tak przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 100 proc. tak zwanej podstawy, czyli 2 649,69 zł, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz przewodniczący komisji stałych 85 proc. tej kwoty, czyli 2 252,24 zł, wiceprzewodniczący komisji stałych 60 proc. - 1589,81 zł, a radni "bezfunkcyjni" 45 proc. podstawy, czyli 1192,36 zł. " NA RĘKĘ. Na stronie UM są oświadczenia majątkowe radnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  ??(2019-01-11)
 • Najgorszy w historii samorządu skład Rady Miejskiej wybrany w najgorszy sposób wykorzystujący w sposób zmanipulowany a jednocześnie jawny dozwolone metody wyborcze pozwalające na klamstwo, ale to honor lub jego brak kandydatów dopuscily do takiego marnego finalu wyborów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 5
  (2019-01-11)
 • A co tu pisać o radzie miejskiej, jak da radnego z Zawady najważniejsze są w budżecie na 2019 są. .hamaki do parku Modrzewia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  Sjesta.(2019-01-11)
 • W mieście Elbląg tak wygląda a w Gminie Elbląg przy ul. Browarnej podobnie. Przed wyborami obietnice, niby poszanowanie mieszkańców gminy a potem typowe olewanie. Bardzo dużo osób uprzedzało, żeby nie wybierać starej elity, ale wyborcy nie posłuchali a teraz mamy to, co mamy. Szkoda gadać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2019-01-11)
 • Bo ten radny tylko odpoczywać potrafi. Taki radny. No i jeszcze mówić, widzieć, przejeżdżać i podpinać się pod cudze eventy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  Do Sjesta(2019-01-11)
 • Ooo przepraszam, wraz z koleżankami i kolegami z PO zaserwował mieszkańcom 30 % podwyżkę. Lubi prezydenta miasta, chociaż na swym FB udostępniał wątpliwości odnośnie wiaduktu. Jak zawieje, jak zawieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  ZWiejskiej.(2019-01-11)
 • @Nie"słup" - Już Panu odpowiadam. Mam wykształcenie wyższe x2.Techniczne i ekonomiczne ( zarządzanie nieruchomościami i integracja z UE). Studia podyplomowe na Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie. Doświadczenie: ogólny staż pracy 36lat w tym: w administracji publicznej lat 18.Od 2010r prowadzę własną działalność gospodarczą. 13 lat w Komisji Rewizyjnej w SM Nad Jarem. Byłam jakby to powiedzieć, żeby nikogo nie urazić, bardzo analityczna, merytoryczna, pracowita i krytyczna. Coś więcej? Zamiast pluć proszę zapytać, tylko nie w tym tonie. Zapraszam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 8
  KrystynaUrbaniak(2019-01-11)
 • do Nie "słup". Proszę przeczytać komentarz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  xyzc(2019-01-11)
Reklama