UWAGA!

Wybory dopiero jesienią, a posłanka już na billboardzie

 Elbląg, Billboard z posłanka przy trasie S7
Billboard z posłanka przy trasie S7 (fot. Michał Skroboszewski)

- Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy będę kandydować w kolejnych wyborach, bo też nie tylko ode mnie to zależy – mówi posłanka PO Elżbieta Gelert. Dlaczego więc w przestrzeni publicznej pojawiły się billboardy z jej wizerunkiem?

- Pani Poseł, zaskoczyła Pani elblążan banerami z apelem o przekazywanie pomysłów, jak ulepszyć system opieki zdrowotnej. Większość uważa, że to już początek kampanii wyborczej, a nawet pewien falstart, bo na takie społeczne akcje miała Pani czas wcześniej.
      
Elżbieta Gelert: - Jest dokładnie odwrotnie. Nie podjęłam jeszcze decyzji, czy będę kandydować w kolejnych wyborach, bo też nie tylko ode mnie to zależy. Natomiast wydarzyła się inna rzecz. Wszystkie nasze inicjatywy dotyczące poprawy ochrony zdrowia Polaków są przez większość PIS-owską odrzucane, bez jakiejkolwiek argumentacji i refleksji nad ich sensem. Jedyne, czym możemy w tej chwili przekonać rządzących, to wykazanie konkretnych, społecznych oczekiwań.
      
       - To chyba nowe podejście w Platformie Obywatelskiej.
      
- Uczymy się na błędach – każdy ma prawo je popełniać, jeżeli się jednak na nich nie uczy, jest po prostu ignorantem. W PO mamy wielu doskonałych fachowców w dziedzinie ochrony zdrowia, ale, co i mnie dotyczy, patrzyliśmy dotąd głównie od strony problemów organizacyjnych, zarządczych czy stricte medycznych. I faktycznie – czasami gdzieś umykał nam pacjent czyli odbiorca. To podejście dotyczy zresztą wielu innych dziedzin. I to niestety był grzech Platformy, chociaż popełniany w dobrej wierze.
      
       - Czego się Pani spodziewa? Jako wieloletni dyrektor dużego szpitala o problemach dotyczących ochrony zdrowia powinna Pani wiedzieć już wszystko.
      
- Ochrona zdrowia to pojęcie o wiele szersze niż szpitalnictwo. Poza tym nikt nie jest w stanie dostrzec wszystkiego, więc nawet i w tym wąskim zakresie mogą mnie pewne pomysły zaskoczyć. Uważam po prostu, że problem zdrowia jest społecznie najistotniejszy. Gdy człowiek jest zdrowy, ale pewien, że w razie choroby zostanie objęty właściwą opieką, to może swobodnie uczyć się, pracować, planować przyszłość. To jest podstawa, a reszta zależy już w większości od niego samego. Dlatego liczę, że elblążanie, a może i nie tylko, pomogą mi spojrzeć na niektóre sprawy z innej strony.
      
       - Ale cóż po tych informacjach, jeśli nie będzie Pani ponownie kandydować do parlamentu?
      
- Jestem zwolennikiem takiej merytorycznej ciągłości. Denerwujące jest to, gdy każda nowa ekipa zaczyna odkrywać świat na nowo. Zależy mi na tym, żeby kolejni parlamentarzyści zaczynali pracę wzbogaceni o moje doświadczenia i czuli się zobowiązani społecznymi oczekiwaniami. Zależy mi na tym, żeby pomóc im być bardziej skutecznymi i po prostu merytorycznie lepszymi. I to bez względu na to, czy będą u władzy czy w opozycji.
AZ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czasami to jest śmieszne co Platforma Obywatelska odwala
 • Hehe, ale dziś nie prima aprilis. Teraz serio: tak, mam pomysł - jako dyrektor szpitala może Pani usprawnić działanie SOR! Zgadza się??
 • To przez 8 lat nie przejawiali żadnych inicjatyw, a teraz nagle są i PiS do tego przeszkadza. ..
 • Kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  66
  5
  Kat_Na_Idiotów(2019-06-21)
 • Taka reklama sporo kosztuje. Z jakich środków jest to finansowane? Redakcja zapytała?
 • W tle flagi Unii i Austrii?
 • Jeżeli jako dyrektor szpitala i poseł nie ma pomyslu to niech odejdzie.
 • Cytuję ". .. - To chyba nowe podejście w Platformie Obywatelskiej. - Uczymy się na błędach. .. " Gdyby byłaby to prawda to tak zbiorowo jak i indywidualnie przeprosilibyście wszystkich, których zawiedliście podczas Referendum 2013 roku prawda? Gdyby to było nowe podejście to bez obawy przed konkurencją młodych i wykształconych przyjmowalibyście na członków itd. .. .. Kiedy rozliczenie okresu Referendum oraz wyjaśnienie wszystkim jaka role w kampaniach odgrywał Sabuś ?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  3
  Cieciorka(2019-06-21)
 • miasto Elbląg: wieloletni prezydent, wieloletni dyrektorzy szkół, wieloletni urzędnicy, wieloletni działacze, wieloletni i zasłużeni animatorzy kultury, . .. .itd i mamy zamiast normalnego miasta grajdołek - miasto wieloletni skansen z programem politycznym j polegającym na utrzymaniu wieloletnich układów personalnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62
  3
  sdfafasd(2019-06-21)
 • A co im pozostalo, do koryta jedynie się dostać bo to juz etatowi stołkowicze ale skoro glupi narod korzystając z nedznej opieki szpitala wie jak jest traktowany i dalej wybiera tych juz przepoconych ludzi to czego oczekuje?
 • "z apelem o przekazywanie pomysłów, jak ulepszyć system opieki zdrowotnej" nie mają pomysłów a chca rzadzic to za co im placą?
 • RobertKoliński Platforma popełniła nie tylko cały szereg błędów m. in. w dziedzinie ochrony zdrowia, ale wręcz "wielbłądów", z których jednym z kardynalnych (i najbardziej społecznie łajdackich) była chęć prywatyzacji służby zdrowia w Polsce, na czym nie tylko stracili obywatele, ale zyskała prywatyzacyjna mafia z różnymi słupami od handlu szpitalnymi długami, już nie tylko peowskimi, ale np. w osobie również np. Marty Kaczyńskiej Zawsze Dziewicy; PiS-PO - jedno zło, przypominam.
Reklama