UWAGA!

Wyciek gazu z cysterny, która przyjechała z Rosji

 Elbląg, Wyciek gazu z cysterny, która przyjechała z Rosji
(fot. KP PSP w Braniewie)

Na bocznicy kolejowej w Braniewie doszło do rozszczelnienia cysterny kolejowej przewożącej gaz z obwodu królewieckiego. Strażacy szybko zneutralizowali zagrożenie. Zobacz zdjęcia.

- W jednej z cystern kolejowych, które wjechały kilkadziesiąt minut wcześniej na bocznicę z obwodu królewieckiego, doszło do wypływu gazu zaworem bezpieczeństwa. Prawdopodobnie cysterna mogła być przeładowana a w wyniku ogrzania płaszcza cysterny doszło do zwiększenia objętości gazu – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Zgłoszenie strażacy otrzymali w niedzielę, kilka minut po godz. 17. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy ochotnicy z OSP Braniewo oraz grupa specjalistyczna ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

- Strażacy sprawdzili przyrządami pomiarowymi cysternę oraz teren wokół, wstrzymano ruch na bocznicy kolejowej a następnie cysterna została schłodzona. Po obniżeniu temperatury podjęto decyzję o przemieszczaniu cysterny na jeden z braniewskich terminali gazowych i rozładowaniu. Po godzinie 19 działania strażaków zostały zakończone – informuje KPP w Braniewie. - Teren działań zabezpieczali funkcjonariusze Policji i Placówki Straży Granicznej w Braniewie. W działaniach strażaków wspierali kolejarze oraz pracownicy izby celno-skarbowej.

oprac. red. na podstawie informacji KP PSP w Braniewie

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama