UWAGA!

Wygrali wszyscy, czyli olimpiada dla dzieci Bezpieczny El-Przedszkolak

 
Elbląg, Wygrali wszyscy, czyli olimpiada dla dzieci Bezpieczny El-Przedszkolak
fot. policja

Dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli wzięły udział w olimpiadzie „Bezpieczny EL-Przedszkolak”, która odbyła się dziś (21 października) w hali MOS przy ul. Kościuszki w Elblągu. Zespoły złożone z przedszkolaków, reprezentujących poszczególne służby mundurowe i ratownictwo, startowały w różnego rodzaju dyscyplinach.

Czerwony, moro, zielony, niebieski, biały. Te kolory symbolizują służby mundurowe i ratownictwo (strażacy, żołnierze, leśnicy, policjanci i strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni).
       Pomysł na projekt i olimpiadę podsumowującą działania zrodził się z potrzeby zwiększenia dbałości o bezpieczeństwo tych najmłodszych dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W działaniach pod nazwą „Bezpieczny El-Przedszkolak” wzięły udział wszystkie 22 przedszkola działające na terenie Elbląga. Akcja rozpoczęła się 12 września a zakończyła dziś, 21 października olimpiadą przedszkolnych drużyn.
       Olimpiada jest finalizacją i zwieńczeniem projektu. W policyjnej drużynie maluchów znalazły się dzieci z przedszkoli: nr 3, 8, 15 oraz 33. Opiekunami niebieskiej grupy byli policjanci dzielnicowi - st. sierż. Katarzyna Stankiewicz oraz st. asp. Wojciech Zieliński. To oni zagrzewali maluchy do zmagań i czuwali nad ich bezpieczeństwem. Wśród konkurencji znalazły się m.in. bieg z autochodzikiem, rowerowy slalom, wąż spacerownik czy bieg w nakryciu głowy swojego bohatera (policjanta).
       Dzieci dla swoich przedszkoli wywalczyły hulajnogi. A niebieska drużyna kibiców za mocny doping została wyróżniona przez jury nagrodami – niespodziankami. Każda z drużyn otrzymała także pamiątkowe dyplomy.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama