UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„wyŁADnijMY Elbląg” - konkurs plastyczny

 
Elbląg, Jedna z nagrodzonych prac
Jedna z nagrodzonych prac (fot. nadeslana)

Jeżeli uczyć poczucia estetyki, dbania o wspólną przestrzeń, to najlepiej robić to już od małego. Temu właśnie służył konkurs „wyŁADnijmy Elbląg” skierowany do najmłodszych elblążan.

Konkurs został zorganizowany przez Departament Urbanistyki i Architektury UM oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Głównym celem Konkursu jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dostrzeganie problemów estetyki przestrzeni publicznej Elbląga. Ponadto, oczywiście, stymulowanie rozwoju poprzez aktywność twórczą, promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie oraz rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.
       Konkurs adresowany był do uczniów, jak i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z Elbląga. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice. Przyjęto następujące kryteria oceny: estetyka wykonanych prac, pomysłowość, oryginalność, zgodność pracy z tematem, innowacyjność artystyczna pracy, samodzielność wykonania zadania.
       17 kwietnia w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu nastąpiło rozstrzygnięcie konkurs „WyŁADnijMY Elbląg” w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych (Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 23 w Elblągu , Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu , Gimnazjum nr 5 w Elblągu). Prace były ocenione w trzech kategoriach wiekowych.
       Komisja w składzie: Marta Derbin (Centrum Sztuki Galeria EL), Roman Smoleński – plastyk miejski, Departament Urbanistyki i Architektury UM, Łukasz Kogut – konsultant ds. edukacji artystycznej i nadzoru pedagogicznego, WMODN w Elblągu przyznała następujące nagrody i wyróżnienia;
      
       Kategoria wiekowa: klasy I-III szkoła podstawowa:

       1 miejsce - Julia Pytkowska klasa IA; SP 16,
       2 miejsce - Nikodem Pietrulewicz klasa IA; SP 16,
       Mateusz Piechocki klasa IA; SP 16,
       3 miejsce – Aleksander Chrapan klasa IA; SP 16,
       Oliwia Lewandowska klasa IA; SP 16.
       Wyróżnienia:
       1. Natalia Lewandowska- klasa IA; SP 16,
       2. Maja Adamowicz - klasa IA; SP 16,
       3. Remigiusz Biedrzycki - klasa IA; SP 16,
       4. Wiktoria Baradar - klasa IA; SP 16,
      
       Kategoria wiekowa: klasy IV-VII szkoła podstawowa:

       1 miejsce – Natasza Kowalczyk -klasa IV E; SP 12,
       2 miejsce – Adriana Jaworska klasa VII B; SP 12,
       3 miejsce – Aleksandra Siwiak klasa VID; SP 1
      
       Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci materiałów plastycznych, pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki. Organizatorzy planują kolejne edycje Konkursu, który ma być ogłaszany corocznie.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama