UWAGA!

Wyrok Sądu Rejonowego w Elblągu

2014-09-22
07:00
Wyrok Sądu Rejonowego w Elblągu

Sąd Rejonowy w Elblągu skazał prawomocnie sprawcę jednego z fałszywych alarmów bombowych w Elblągu, do którego doszło w marcu. Jednym z postanowień sądu jest podanie wyroku oraz imienia i nazwiska skazanej do publicznej wiadomości w Elbląskiej Gazecie Internetowej portEl.pl

Oskarżoną Krystynę Obuszyńską z domu Krzykowska, córkę Franciszka i Janiny z domu Chałupczyńska, ur. 15/11/1980 r. w Pasłęku, Sąd Rejonowy w Elblągu w wyroku z dnia 22/07/2014r. o sygnaturze VIIIK 380/14 uznał za winną popełnienia czynu polegającego na tym, że:
       w dniu 25 marca 2014 roku w Elblągu zawiadomiła telefonicznie Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie o istnieniu rzekomego ładunku wybuchowego na terenie Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35 wiedząc, że zagrożenie takie nie istnieje, czym jednocześnie wywołała czynności instytucji użyteczności publicznej, organów ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego i zdrowia mających na celu uchylenie zagrożenia"
       i za to na podstawie:
       - art. 224 a kk skazał ją na karę 6 (sześciu) miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 (trzech) lat tytułem próby:
       - art. 46 § 2kk w zw. z art. 48 kk środek karny w postaci nawiązki w kwocie 2000,00 (dwóch tysięcy) złotych na rzecz Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią w Elblągu przy ul. Komeńskiego 35.
       Wyrok uprawomocnił się w dniu 29/07/2014 r.
      
---------------------- Ogłoszenie płatne -------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej