UWAGA!

"Wystukane" mistrzostwo

Elbląg, "Wystukane" mistrzostwo
fot. nadesłane

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu odbyły się finały międzygimnazjalnego konkursu Mistrz Klawiatury'2011. Indywidualne zwycięstwo odniósł Adrian Siekierka z ZSP Pijarzy w Elblągu, najlepszym zespołem okazali się uczniowie z Gimnazjum w Lubawie.

W konkursie uczestniczyło 31 zawodników z 11 szkół gimnazjalnych naszego terenu. Wstępne eliminacje przeprowadzały szkoły wewnętrznie szukając swoich szkolnych mistrzów. Trzyosobowe reprezentacje szkół z Elbląga, Pasłęka i Lubawy zmierzyły się z klawiaturowym wyzwaniem, by napisać najszybciej i bezbłędnie tekst formatu kartki A4 zawierający 724 wyrazy, czyli 5309 znaków. Każdy błąd kosztował 5 sekund dodawanych do uzyskanego czasu. Szukaliśmy mistrza indywidualnego i szkoły-mistrza. Walka o laury zwycięstwa w postaci pucharów ufundowanych przez Elbląskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, dyplomy i nagrody rzeczowe trwała do ostatnich stuknięć klawiszy. Mistrzem klawiatury w kategorii indywidualnej został Adrian Siekierka z ZSP Pijarzy w Elblągu, a najlepszym zespołem okazali się uczniowie z Gimnazjum w Lubawie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSP Pijarzy, a trzecie – Gimnazjum nr 9 w Elblągu. Na brawa zasłużyli wszyscy.
       Organizatorami konkursu byli: Ewa Gurak, nauczycielka informatyki w ZSZ nr 1 i Jerzy Dorożko konsultant informatyki w W-MODN w Elblągu.
       Ciekawostką konkursu jest łączny czas pisania tekstu przez wszystkich 31 uczestników po dodaniu czasu przeliczeniowego za popełnione błędy, który wyniósł 25 godzin 41 minut 11 sekund, to więcej niż doba!!! A my byliśmy tam 2 godziny z haczykim na słodki poczęstunek. Zapraszamy w przyszłym roku, można już ćwiczyć...
      
Ewa Gurak, ZSZ nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • BRAWA i GRATULACJE dla Adriana SIEKIERKI ! Adrian jest MISTRZEM w wielu dziedzinach ! Na koncie tego ucznia jest naście tytułów MISTRZOWSKICH o randze miejskiej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej - mówię o osiągnięciach Adriana ze szkoły podstawowej / SP nr 12 w Elblągu - od września uczeń gimnazjum Pijarów / Adrian to kulturalny i niezwykle skromny młodzieniec! Brawo Adrian !- Twój były nauczyciel z podstawówki
Reklama