UWAGA!

Wywrotka zerwała trakcję elektryczną

2012-09-05
Aktualizowany 2012-09-05 11:30
 
Elbląg, Wywrotka zerwała trakcję elektryczną
fot. WS

Dziś (5 września) tuż po godz. 8 w rejonie skrzyżowania ul. Browarnej z Trasą Unii Europejskiej doszło do poważnego uszkodzenia tramwajowej trakcji elektrycznej. Ekipy remontowe Tramwajów Elbląskich usuwają uszkodzone wysięgniki i zerwane przewody. Tramwaje nie będą kursowały do odwołania. Zobacz więcej zdjęć.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że z budowy obok stacji Elbląg-Zdrój wyjeżdżał kierujący wywrotką z nieopuszczoną do końca skrzynią ładunkową, który zahaczył o znajdującą się wzdłuż ul. Browarnej trakcję elektryczną. Chwilę później, na inny pojazd ciężarowy jadący ul. Browarną w kierunku Teatralnej na wysokości ul. Grażyny, spadły elementy trakcji.
       - Uszkodzenia trakcji elektrycznej na kilkusetmetrowym odcinku są bardzo duże - mówi Ryszard Murawski zastępca dyrektora spółki Tramwaje Elbląskie i dodaje: - Praktycznie dwa pojazdy uszkodziły tę trakcję - jeden wyjeżdżający z budowy ul. Portową i drugi, na który spadły elementy na wysokości ul. Grażyny. Ten drugi pojazd przez kilkanaście metrów pociągnął uszkodzoną linię. Sprawca, który wywrotką uszkodził trakcję, odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawę została zgłoszona na policję. Awaria jest bardzo poważna i na tę chwilę trudno jest mi powiedzieć jak długo będzie trwała naprawa tego odcinka trakcji. Najważniejsze było dla nas jak najszybsze udrożnienie skrzyżowania ul. Browarnej z Trasą Unii Europejskiej dla ruchu kołowego. W następnej kolejności usuniemy uszkodzone wysięgniki i przewody ze skrzyżowań ul. Browarnej z Portową oraz Grażyny.
       Jak nas poinformował  oficer prasowy KMP w Elblągu mł. asp. Krzysztof Nowacki policjanci zatrzymali 38-letniego kierującego wywrotką. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że najprawdopodobniej zapomniał opuścić skrzyni ładunkowej i ruszył pojazdem. 38-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz 6 punktami karnymi.
      

 


       Brak wyobraźni kierowcy wywrotki spowodował, że tramwaje w Elblągu nie będą jeździły przez wiele godzin. Zerwane są naciągi, wysięgniki i przewody sieci trakcyjnej. Pracy przy ich naprawie ekipy remontowe będą miały bardzo dużo. W związku z zaistniałą sytuacją ZKM zawiesił funkcjonowanie komunikacji tramwajowej do odwołania. Na wszystkich przystankach tramwajowych zostały rozwieszone informacje. O tym kiedy tramwaje zaczną kursować ZKM poinformuje niezwłocznie po usunięciu skutków awarii.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale urwał!
 • TE przynosiły straty jeżdżąc w kółko. Jest okazja TE zlikwidować w Elblagu a wozy PO cicho wywieźć do Olsztyna. Juz sie Olszytniaki cieszą.
 • Czy w tym mieście wszystko od jakiegoś czasu musi się za przeproszeniem je**ć? Coś pechowa te rządy grzesia oj pechowe. .. .Teraz w olsztynie będą się smiać, że mieliśmy tramwaje i już ich nie mamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miej nas w opiece grzesiu(2012-09-05)
 • ciekawe kto za to zapłaci ????? wiadomo skad ta wywrotka była
 • Czy ktoś naprawdę musi być taki. .no nie wiem. Zaraz powiesz, jak ktoś coś zrobi pod blokiem - to to też będzie wina Grzesia. Henio wróć!! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Glutco(2012-09-05)
 • To powinni się teraz dobrać do firmy, która pracuje na budowie w tamtej okolicy, a jeśli to nie oni (np. transport ciężarowy to podwykonawca) to powinni dobrać się do tego właściwego sprawcy. Raczej trudno nie będzie dziada znaleźć. No chyba, że to była po prostu jakaś losowa wywrotka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ambroży(2012-09-05)
 • kierowca z Eurovii
 • a komentujący oczywiście deb. ile !!!!!
 • jak miło. domy przy Obr. Pokoju nie trzęsą się w posadach. niech ta naprawa potrwa jak najdłużej.
 • Robila babcia na drutach, przejechala wywrotka i spadla ^^ /KF
 • gdzie komunikacja zastępcza ? ZKM pytam, gdzie ?
 • o godz 8 jadę od Bema(korek) w stronę Saperów chcąc uniknąć wleczenia się za sprzętem drogowym a tam korek, bo coś kopią na chodniku, ale cierpliwie czekam i w końcu jadę, aż do mostu Unijnego by za kanał się dostać a tu niespodzianka, bo przejazdu nie ma, wszyscy trąbią, nikt ruchem nie kieruje, każdy jedzie jak chce. Czyli trzeba do Warszawskiej gonić(najlepiej wracając do Robotniczej) a tam po drodze kolejna niespodzianka, bo świateł przy ZUSie nie ma i trzeba liczyć na uprzejmość kierowców. Kolejny etap to przeprawa przez most(o dzięki robotnicy, że w końcu z niego zniknęliście to poszło łatwiej). I tym sposobem zeszło mi 50 min dojazdu do pracy. ech. I tak gratuluję pomyslu temu, kto dojazd sprzętu drogowego na budowy i z budów puszcza w miejskich godzinach szczytu tak porannych jak i popołudniowych :( (nie czepiam się już awari trakcyjnej)
Reklama