UWAGA!

Z Duńczykami nawet o Grunwaldzie

Przez trzy dni (13-15 maja) na Warmii i Mazurach gości oficjalna delegacja z Regionalnej Gminy Bornholm. - Mamy trzy ważne sprawy do omówienia - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

- Po pierwsze, ustalamy szczegóły współpracy na lata 2008-2010 i podpisujemy stosowny aneks do naszej partnerskiej umowy - wylicza marszałek Protas. - Po drugie, omawiamy organizację Dni Bornholmu na Warmii i Mazurach, które mogą się odbyć jeszcze w tym roku. A po trzecie będziemy rozmawiać o obchodach 600. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Na Bornholmie pokazowo wręcz działa Zarząd Centrum Średniowiecza, które organizuje pokazy żywej historii, wspaniałe imprezy na zamkach i w plenerach, i chcemy skorzystać z ich doświadczeń. Duńczycy chcą się też spotkać z kierownictwem firmy Michelin i z naukowcami z Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • WojŁawrynowicz Parafrazując. .. "Uważam że Truso należy zbudować" Truso było osadą Wikingów z Danii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-05-13)
 • Truso to już dawno powinno być zrekonstruowane. Jeżdżąc po Europie i widząc co tam się dzieje - ile jest rekonstrukcji i jaki mają rozmach, to myślę że jesteśmy "za murzynami". Gdyby dobry projekt na to rozpisać to jeszcze by się dało to zrobić za pieniądze Unii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cpt. Bolo(2008-05-14)
Reklama